Jahodové nohy jsou nevzhledným problémem a trápí mnoho žen. Řešením je dodržování základních pravidel holení a vhodná prevence

Co si představit pod názvem jahodová pokožka? Trpíte jí, pokud vám po holení vyskáčou nevzhledné červené pupínky a vy nevíte, jak se jich zbavit. Takový stav je kombinací oleje, bakterií a odumřelých kožních buněk, které se hromadí na vaší kůži, takže vypadá jako posetá malými semínky jahod.

Denně pokožku hydratujte

Použití hydratačního krému je ideálním řešením, protože nohám s jahodovou kůží chybí vlhkost. Navíc se jedná o snadnou léčbu, kterou lze provádět doma. Nejen, že zlepší texturu vaší pokožky, ale může také zabránit opětovnému výskytu pupínků. Snažte se pořídit si krémy bez konzervačních látek.

Holte se po směru růstu chloupků

Zkuste si holit nohy dolů, ne nahoru. Možná nezískáte dokonale hladkou pokožku, ale budete předcházet vzniku jahodové kůže. Pomáhá také, když si nohy delší dobu neholíte.

Použijte studený hadřík nebo led

Pokud jste někdy použila led na poranění, tato metoda vám může být známá, protože se jedná o podobnou léčbu. Po oholení přiložte na několik minut na oholenou oblast ledový obklad. Zmírňuje zarudnutí a bolest způsobenou žiletkou.

Vykartáčujte si pokožku do sucha

Suché kartáčování má mnoho výhod. Je skvělým způsobem exfoliace vaší suché pokožky. Otevře póry a stimuluje krevní oběh. Pomáhá dodat vaší pokožce hladkou, jemnou texturu.

Sprchování studenou vodou

Jako prevence jahodových nohou se doporučuje sprchování studenou vodou, protože horká může způsobit svědění.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: clevelandclinic.org