Nejčastější příznaky, kdy naše játra nepracují tak, jak by měla a volají po detoxikaci

Největším pevným orgánem v našem těle jsou játra, jejichž hlavní funkce spočívá v přeměně toxinů na odpad, který vylučujeme prostřednictvím moči nebo výkalů. Bohužel, může se stát, že jsou játra přetížena a nemohou nás proto zbavit škodlivých látek, které se následně začnou ukládat v tukových buňkách, nejčastěji v oblasti břicha. Jedná se o orgán, kde se přirozeně vyskytuje tuk, ale v případě, že ho je více jak 5 – 10% z celkové hmotnosti orgánu, výsledkem jsou játra plná tuku. Následují příznaky, které naznačují, že játra potřebují detoxikaci.

Nevysvětlitelný nárůst hmotnosti

Při špatné práci jater začne tělo uchovávat nefiltrované toxiny ve svých tukových buňkách a v takovém případě vám ani pravidelné cvičení a snižování počtu konzumovaných kalorií nepomůže.

Alergie

Správná funkce jater spočívá v produkci protilátek, které bojují s alergeny, což znamená, že když je jejich práce snížena, alergeny se v těle ukládají. Jako reakci na to mozek vytváří histamin, chemickou látku, která označuje alergeny, jež by měly být z těla odstraněny, a to vede k příznakům alergie.

Chronická únava

Jedná se o jednu z prvních známek poškození jater. Jelikož jsou játra v nepořádku, tělo musí pracovat tvrději a bude potřebovat více odpočinku. V takovém případě je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Nadměrné pocení

Při snížené funkci jater se orgán zahřívá a vzhledem k tomu, jak je veliký, posílá teplo do zbytku těla, které se snaží ochladit nadměrným pocením.

Akné

Nahromaděné toxiny v játrech nejčastěji vedou k hormonální nerovnováze, jež způsobuje akné.

Zápach z úst

Pokud je vaše ústní hygiena zcela v pořádku a přesto trpíte špatným dechem, může být problém v játrech. Pro jistotu se obraťte na lékaře.

Pomohly vám tyto informace? Pokud ano a zdá se vám, že by je měl znát i někdo další, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: organicplannermedia.com