Nejčastější zranění, která se vám mohou přihodit během pohlavního styku a jak je řešit

Ten, kdo řekl, že sex je skvělým fyzickým tréninkem, nebyl až tak daleko od pravdy. Ale ne až tak z toho důvodu, že by zlepšoval naši kondici, ale spíše kvůli tomu, že se nám během jeho provozování mohou přihodit podobná zranění jako u kteréhokoliv jiného sportu.

Křeče ve svalech

Sex je skvělým kardio cvičením, o tom není žádných pochyb, ale to s sebou nese i určitá rizika, která v tomto případě představují svalové křeče obvykle v lýtkách a stehnech. V takovém případě se stačí jen trochu protáhnout nebo vzít prášek na bolest.

Bolavé bradavky

Většinou jsou důsledkem tělesného tření. Tato bolest často sama odejde po několika dnech, ale pokud byste chtěli proces hojení urychlit, zkuste na bradavky aplikovat hydratační krém.

Bolesti v intimní oblasti

Pokud po sexu zažíváte bolest v oblasti genitálií, může se jednat o potenciální infekci močových cest. To, co cítíte, bude nejspíš zánět v důsledku infekce. Jako nejlepší prevence slouží močení po každém pohlavním styku.

Trhliny ve vagíně

Bolestivé poranění, které způsobuje krvácení a v některých případech i infekci. Obvykle tyto trhlinky zmizí během několika hodin po sexu, ale pokud uplyne den nebo dva a vy budete stále krvácet, navštivte svého lékaře.

Bolest vagíny

Jedná se o jedno z nejčastějších zranění po sexu. Pro zmírnění bolesti si můžete vzít například ibuprofen nebo se ponořit do vlažné lázně. Do budoucna by bylo dobré zjistit, zdali způsob, jakým sex provádíte, způsobuje bolest.

Vyvrknutá část těla

Stejně jako svalové křeče může nastat nečekané vyvrknutí některé části těla. Na postiženou oblast přiložte led nebo si zajděte k lékaři, je-li situace vážnější.

Anální trhliny

Podobně jako u vagíny se jedná o trhliny, které nastávají, pokud není řitní otvor dostatečně promazaný a jelikož v tomto případě se nejedná o oblast, která by se dokázala promazávat sama od sebe, stejně jako vagína, mohou nastat tržná zranění. Měla by se zahojit sama během několika dní, ale pokud si všimnete nadměrného krvácení nebo veliké bolesti, měli byste navštívit svého lékaře.

Kobercové popáleniny

Možná byl váš sex drsnější než obvykle nebo jste se s partnerem rozhodli pro změnu a z postele jste se přesunuli na podlahu, což je samozřejmě mnohem syrovější a živočišnější volba, která může způsobit takzvané kobercové popáleniny. Postiženou oblast vydezinfikujte trochou alkoholu a zalepte, abyste předešli infekci.

Jak se vám dnešní článek líbil? Našli jste některá zranění, která se během pohlavního styku stala i vám nebo máte v kapse i jiné příklady? Podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com