Nejhorší tipy na hubnutí, jaké můžete dodržovat. Urychlí proces stárnutí a kila stejně zůstanou

Pokud plánujete začít s hubnutím, ocitnete se obklopeni nejrůznějšími tipy, jak rychle a efektivně shodit přebytečná kila. Některé z těchto rad však mohou být z dlouhodobého hlediska škodlivé pro vaše zdraví i celkovou pohodu. Odborníci na výživu naznačují, že existují určité tipy na hubnutí, které mohou vaše tělo nechat rychleji zestárnout. Takže místo toho, abyste se slepě řídili těmito zaručenými návody na hubnutí, je čas zjistit, jak mohou ovlivnit vaše celkové zdraví, a nejen čísla na váze.

Počítání kalorií

Při počítání kalorií většina lidí věří, že mohou jíst cokoli, pokud nepřekročí kalorické limity. Ale to by jim ve skutečnosti nepomohlo, protože dovolují, aby se velká část jejich stravy skládala z potravin, které jsou balené, zpracované, mají nízký obsah živin a nemají dostatek omega-3 mastných kyselin, nenasycených tuků a vlákniny. Zpracované potraviny mohou urychlit stárnutí buněk. Je to proto, že obsahují vysoké množství hydrogenovaných olejů, které jsou plné trans-tuků a mohou podporovat chronický zánět ve vašem těle, který zvyšuje rozpad nebo stárnutí buněk.

Nevěnujte dostatečnou pozornost bílkovinám

Vzhledem k tomu, že mnoho způsobů hubnutí se zaměřuje na příjem kalorií, lidé zapomínají zajistit dostatečný příjem bílkovin. Nedostatek bílkovin při hubnutí může také podporovat nezdravé stárnutí. Proto, i když je vytváření kalorického deficitu důležité pro hubnutí, je také stejně důležité věnovat pozornost složení těchto kalorií. Konzumace vyššího množství bílkovin pomůže zachovat více svalové hmoty. Jinak můžete při dietě ztratit svaly, což může snížit váš metabolismus, sílu a může také potenciálně způsobit ztrátu kostní hmoty.

Produkty nahrazující jídlo

Pokud do svého jídelníčku zařazujete produkty nahrazující jídlo, jako jsou koktejly nebo tyčinky, ujistěte se, že je konzumujete pouze příležitostně. Mnohé z těchto produktů jsou totiž vysoce zpracované a obsahují přidané cukry. Příliš mnoho cukru může přispět k rozvoji chronických onemocnění a urychlit proces stárnutí.

Říct ne sacharidům

Mnoho lidí na redukční dietě začíná věřit, že sacharidy jsou zlo a vyřazují ze svého jídelníčku veškerou pravidelně konzumovanou rýži a pečivo. Pravdou je, že vynechání komplexních sacharidů, jako je ovoce, škrobová zelenina a celá zrna, může dokonce narušit vaše úsilí zhubnout a přispět k předčasnému stárnutí. Tyto potraviny jsou bohatým zdrojem vlákniny, která je spojena s pocitem sytosti při jídle, hubnutím a snížením markerů stárnutí.

Vyhýbání se veškerému tuku

Zdravé tuky mohou být ve skutečnosti vaším přítelem, protože vaše tělo je potřebuje k přežití. Skončete s nezdravými, balenými tučnými jídly. Nicméně tuky, které se nacházejí v ořechách, semenech, avokádu, extra panenském olivovém oleji nebo lososu, jsou nezbytné pro zdravé srdce a zdravý mozek.

Jídlo a stárnutí

Výzkum zjistil, že jídlo hraje velmi důležitou roli v dlouhověkosti, možná ještě větší než genetika. Také odhalili, že lidé, kteří jedli rostlinnou stravu, měli až o 50 % nižší pravděpodobnost vzniku chronických onemocnění, jako je cukrovka 2. typu, rakovina a srdeční choroby, které se obvykle objevují během procesu stárnutí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Eatthis.com, Nhs.uk