Nejrychleji se šířící druh rakoviny. Příznaky, které by měla znát každá žena

Vysoké procento žen si bohužel neuvědomuje nebezpečí rakoviny vaječníků. V mnoha případech, kdy se objeví komplikace, často nevyhledáváme pomoc a čekáme, až nepříjemný stav odezní. Rakovina vaječníků je ale zákeřný typ nádoru, který je velice obtížné detekovat, navíc se šíří rychleji než kterýkoli jiný druh rakoviny ovlivňující ženský reprodukční systém. Podívejte se, na co je třeba si dát pozor a okamžitě řešit se svým lékařem.

Otok břicha, nadýmání

Oteklé břicho a nadýmání nemusí být nutně způsobeno plynatostí, ale tkáňovým mokem, který se hromadí v břišní dutině. K tomu obvykle dochází při rozvoji rakoviny vaječníků.

Stálá bolest břicha nebo pánve

Chronická bolest v břiše nebo pánvi je jasným důkazem, že něco není v pořádku. Může se jednat také o známku ovariálních cyst a rakoviny. Jakékoli bolesti, které nechtějí odejít už několik dní, vyžadují okamžité lékařské vyšetření.

Pocity plnosti

Ženy s rakovinou vaječníků se mohou cítit neustále plné, aniž by něco snědly.

Problémy s močením

Časté močení nemusí být připisováno pouze infekci močových cest, ale i rakovině vaječníků, která tlačí na močový měchýř.

Nedostatek energie

Pokud se cítíte unavení i přesto, že zdravě jíte a dostatečně spíte, je to důvodem k návštěvě lékaře.

Abnormální krvácení a změny v menstruačním cyklu

Jakékoli neobvyklé krvácení může vést k podezření. Pokud se blížíte k období menopauzy a přesto se u vás vyskytne náhlé, silné a bolestivé krvácení, poraďte se se svým lékařem. Stejně tak při užívání antikoncepce.

Obrázky: Freepik