Zdravotní problémy způsobující poruchy spánku

Spousta lidí na světě se potýká s nespavostí. Než ale začnete nepříjemnou situaci řešit pomocí pilulek, zastavte se a zamyslete, co může být příčinou potíží se spaním. Existují totiž onemocnění, které mohou zapříčinit nespavost. Jakmile budete vědět, s čím se potýkáte, můžete problémy řešit vhodnými způsoby.

Alzheimerova choroba

Výzkumy ukázaly, že lidé, kteří trpí Alzheimerovou chorobou, mají velké problémy s usínáním. Buď nemohou vůbec usnout nebo se během noci několikrát budí.

Cukrovka a obezita

Jednou z nejčastějších příčin nedostatku spánku je cukrovka a obezita. Potíže se spaním zároveň narušují metabolismus, který ovlivňuje produkci inzulínu, takže se můžete ocitnout v začarovaném kruhu.

Kardiovaskulární onemocnění

Lidé, kteří utrpěli srdeční infarkt, mohou mít později vážné problémy se spaním. Avšak ti, kteří trpí nedostatkem spánku, mají dvakrát tak větší pravděpodobnost, že se u nich rozvine kardiovaskulární onemocnění.

Deprese

Deprese je také jednou z častých příčin poruch spánku. Stejně tak úzkost a stres.

Ulcerózní kolitida

Crohnova nemoc nebo ulcerózní kolitida mohou způsobit noční neklid a poruchy spánku. Zároveň lidé, kteří spí alespoň 6 – 9 hodin denně, mají menší pravděpodobnost, že se u nich rozvinou tato onemocnění.

Obrázky: Pexels