Největší mýty při výběru matrace. Neřiďte se pevností ani cenou

Koupě nové matrace je vždy doprovázena pochybnostmi a především zdlouhavým, únavným procesem vybírání. Abyste si takové utrpení ušetřili, přečtěte si následující mylné představy ohledně výběru nové matrace, které vám ušetří práci a pomohou zvolit tu nejlepší pro vás.

Pevná matrace znamená kvalitní

Pevnost matrace nijak nesouvisí s její kvalitou. Každá nová matrace je totiž více či méně pevná až do okamžiku, kdy je pravidelně užívána. Pravdou je, že nejtvrdší matrace se opotřebují ještě rychleji než měkké.

Kvalita rovná se vysoké náklady

Na tomto tvrzení je jen určité procento pravdy. Dobrá, kvalitní matrace samozřejmě nemůže být nejlevnější, ovšem vše záleží na konkrétním výrobci. Vždy můžete najít kvalitní matraci za skromnější, přijatelnější cenu.

Kvalitu můžete zkontrolovat pouze sezením

Velice oblíbený způsob vybírání matrace, možná i nejoblíbenější. Zkuste pozorovat lidi kolem sebe v obchodě s nábytkem, každý si na matraci sedne a zapéruje. Nezapomeňte však, že na této matraci plánujete spát celou noc. Proto je dobré si na matraci lehnout, párkrát se na ní pootočit a poležet si pár minut, zdali vám je skutečně pohodlná.

Výměna matrace je potřeba každých 7 – 10 let

To také není zcela pravdivé tvrzení. Správný čas na výměnu matrace a zakoupení nové je, jakmile se nebudete cítit pohodlně. Nezáleží na tom, kolik času uplynulo od její koupě, klidně to mohou být tři roky, pět, deset a více let.

Špatná matrace znamená, že se často v noci přetáčíme

To kvalita matrace nijak neovlivňuje. Člověk se ve spánku často obrací ze strany na stranu, ale neděje se to kvůli špatné matraci, ale protože část těla, na které dlouho ležíte, si potřebuje odpočinout. Dospělí se mohou v noci obrátit až 75krát. Je to naprosto normální.

Obrázky: Pixabay