Několik let opuštěné farmy si nikdo nevšímal. Jednoho dne si ale náhodní kolemjdoucí všimli něčeho podezřelého!

Důstojník Riker pracuje ve speciálních službách a má za sebou již několik úspěšných operací pro záchranu zvířat. Přesto, že kancelář organizace sídlí v New Yorku, jeho tým pracuje po celých Spojených státech.

Skupina zachraňuje opuštěná zvířata a posílá je do zdravotnického střediska pro primární vyšetření. Pokud jsou v pořádku, nastupují do hlavní výcvikové školy v New Yorku. Riker ví, jak obtížné je pro zvířata opustit své domovy, ale jeho mnoholeté zkušenosti mu říkají, že lépe jim bude v jeho centru.

Kolikrát nejsou zvířata poškozována ze zlých úmyslů. Někteří lidé prostě nechápou, že jejich činy mohou poškodit naše čtyřnohé přátele.

Tento dům se nachází na farmě v Tennessee, majitel již dávno zemřel a jeho žena byla přesunuta do psychiatrické léčebny. Je zázrak, že jejich psi jsou stále naživu. Bohužel, místní úřady nebyly informovány, co se na farmě děje, až si lidé všimli opuštěných psů a rozhodli se jim pomoci.

Ačkoli se opuštěný dům rozpadá před očima, útočiště si v něm našlo 43 opuštěných psů, kteří se den co den vraceli na stejné místo. Záchrana psů nebyla snadná, byli divocí a lidem nedovolili se k nim přiblížit. Odborníci museli připravit plán odchytu a rozdělit se do několika skupin.

Bohužel, některým z nich se již nedalo pomoci. Mezi všemi byli i dva němečtí ovčáci Adam a Anabel. Veterináři zjistili, že Anabel nedávno prodělala potrat a byla ve vážném stavu. Adam se od ní nehnul na krok a střežil ji před ostatními psy.

Bylo jasné, že tito dva nemohou být rozděleni, protože jejich emocionální pouto je příliš silné a odloučení by mohlo být fatální. Nyní s nimi pracuje psí psycholog, aby se mohli snadno přizpůsobit novým životním podmínkám.

Zvířata, zvláště psi a kočky, nám přinášejí radost a mír a je třeba s nimi zacházet s úctou a láskou. Měli bychom jim oplácet jejich laskavost a oddanost a starat se o ně, když oni sami zrovna nemohou. Pokud si myslíte to samé, sdílejte tento příběh mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: boom.ms