Nekupujte, ale vyrábějte. Pomocí lupy snadno vygravírujete jedinečný dárek pro své blízké

Gravírování jmen přátel, rodinných příslušníků nebo kolegů do různých předmětů je skvělým způsobem, jak vyrobit jedinečný dárek. A to bez velkého úsilí. Pokud doma nemáte náčiní na gravírování, nelekejte se, lupa a sluneční paprsky bohatě stačí.

Gravírování pomocí lupy

K výrobě originálního dárku se jmenovkou si připravte dřevěné prkénko nebo jiné dřevěné nádobí, alobal, lepidlo, nůž, lupu a sluneční brýle pro ochranu očí. Nejdříve si promyslete, co a kde chcete na dřevěné desce gravírovat. V souvislosti s tím, jak velké má být písmo, nalepte jeden nebo dva pruhy alobalu na místo, které jste si zvolili.

Nakreslete písmena na hliníkovou fólii. Bojíte-li se, že netrefíte velikost písma a zároveň volný prostor, začněte psát zprava doleva.

Vystřihněte nebo vyřízněte písmena a vytvořte tak jakousi šablonu. Pomozte si tím, že vybarvíte písmena černě, abyste věděli, které části pásky budete potřeba odstranit. To může být užitečné zejména pro různé vzory a motivy.

Šablona je hotová. Nyní si musíte počkat na dobré světlo, respektive na pomoc sluníčka. Jakmile uvidíte jasné paprsky, vyjděte ven s připravenou deskou, šablonou a lupou. Pomocí lupy zaostřete sluneční paprsky na dřevo, které prosvítá skrze šablonu, jinými slovy na vzor, kterých chcete mít znázorněný na prkénku. Nezapomeňte také na sluneční brýle jako preventivní opatření k ochraně očí.

Nyní odstraňte šablonu a zbytky lepidla. Jak sami můžete vidět, není to žádná věda. Zabavíte se zajímavým projektem a zároveň vytvoříte originální dárek, který se cení už jen tím, že jste jej sami vyrobili.

Obrázky: Pixabay, Hefty