Kůň nikoho nechce povozit. Raději leží na zemi hraje mrtvého

Všichni máme své hranice, věci, které jsme ochotni dělat a věci, které ne. Pro Jinganga, koně s jedinečnou osobností, je hranice, kdy nikoho nepustí na svůj hřbet. Existuje nespočet příběhů o tvrdohlavých koních, ale to, co dělá Jingang, když na něj chce člověk nasednout, je skvělou groteskou na pobavení.

Předstírá smrt

Ve chvíli, kdy se na Jinganga někdo pokusí osedlat, zhroutí se na zem a předstírá smrt. Podívaná je stejně veselá, jako nečekaná. Pokud se potřebujete srdečně zasmát, video Jingangových dovádění šíří po internetu radost a smích. Koneckonců, ne každý den vidíte koně hrát mrtvého.

Rančeři a jejich koně obvykle sdílejí silné pouto. Výcvik těchto majestátních tvorů často obnáší spoustu tvrdé práce, aby se koně nakonec naučili plnit povely. Jingang je však jiný příběh. Tento kůň je tak odhodlaný, že na něm nebude nikdo jezdit, že vymyslel chytrou strategii, jak se tomu za každou cenu vyhnout.

Jingangova taktika připomíná omdlévající kozu

Ve chvíli, kdy ucítí, že se na něj někdo snaží nasednout, padne k zemi jako mrtvý a předstírá smrt. Doufá, že ho nechají na pokoji. Na virálním videu jsou vidět rančeři, jak se snaží nasednout na Jinganga, ale každý pokus vyústí v komediální scénu. Není neobvyklé, že kůň zpočátku odolává povelům, ale Jingang zašel ještě o něco dále.

Odmítá se dokonce dostat do cvičební pozice. Místo toho opakovaně přechází do režimu „hraní mrtvého“, což je dovednost, ve které se stal docela zběhlým. Postup je jednoduchý. Jakmile se rančer přiblíží nebo se pokusí nasednout na Jinganga, zhroutí se na zem a vypadá, jako by z něj někdo vysál život. Protočí oči, vyplázne jazyk a pokrčí nohy do nepohodlné pozice. Jeho výkon je tak přesvědčivý, že si zaslouží Oscara.

Úvodní obrázek: Tsaag Valren/CC/Attributio 3.0, Zdroj: Shareably.net