Šťastné slůně se nemůže nabažit nabyté svobody. Po životě v zajetí se prvně volně probíhá

Slůně jménem LekLek vytváří v přírodním parku Elephant Nature Park (ENP) v Thajsku pořádný rozruch a uchvacuje srdce hravými dováděním a nespoutanou energií. Její příběh o proměně a nabyté svobodě pohladí po duši.

Unikly drsnému osudu

Vysilující 12hodinová cesta vedená oddanými organizacemi přivedla LekLek a její matku Moh Loh do přírodního parku ENP z okrese OmKoi. Dvojice matky a dcery čelila v cirkusovém táboře bezútěšné budoucnosti, než do ní vstoupili soucitní dobrodinci. Moh Loh, slonice z dřevorubeckého tábora, a její mládě LekLek vděčí za svou záchranu lidem z organizací pro záchranu slonů. Všechny se spojily, aby Moh Loh a LekLek mohly konečně žít na svobodě.

Nyní v bezpečí v ENP LekLek a Moh Loh podstoupily karanténu, než byly propuštěny do svého nového zeleného rozsáhlého domova. Daleko od útrap svých minulých životů nyní prozkoumávají otevřené rozlohy parku a poprvé okusují svobodu.

LekLek si užívá svobodu jako nikdo jiný

LekLek ve svém novém prostředí skutečně vzkvétá. Nebrání jí žádná omezení a je to malá zvědavá kulička plná energie, připravená objevit a získat svůj svět. Zbožňuje závodění kolem svého výběhu a projevuje krásný, i když trochu teritoriální sklon k nově příchozím.

Živý kontrast mezi její bujarostí a klidným chováním Moh Loh nabízí potěšující důkazy o jejich cestě k uzdravení. Pohled na LekLek, jak nabírá na síle a sebevědomí, její váha se neustále zvyšuje, přináší všem v ENP nesmírnou radost. Její mávající chobot a ocas připomínají přihlížejícím batole, které si vesele hraje. Láska, péče a svoboda, kterou LekLek a Moh Loh obdarovali soucitní jednotlivci a organizace, změnily jejich životy.

Úvodní obrázek: Manjesh ambore/CC/Attribution 4.0, Zdroj: elephantnaturepark.org