Nemoci bez příznaků patří mezi nejnebezpečnější. Dejte si pozor na tyto tiché zabijáky

Různá onemocnění se obvykle vyvíjejí postupně, což znamená, že z počátku nemusí vykazovat žádné příznaky a my si jich tak sotva všimneme. Mezi takové zdravotní stavy mohou patřit uvedené v následujícím seznamu. Věnujte jim zvýšenou pozornost, pokud si všimnete u sebe jakýchkoli abnormalit, navštivte svého lékaře.

Nízká hladina vitamínu D

Jakmile hladina vitamínu D klesne pod 30 mg na delší dobu, může se u člověka snadno rozvinout cukrovka, srdeční onemocnění, roztroušená skleróza nebo různé typy rakoviny. Doporučuje se trávit více času na sluníčku a doplnit zásoby vitamínu D.

Dysfunkce štítné žlázy

Hormony produkované štítnou žlázou hrají klíčovou roli v regulaci metabolismu. Pokud bude štítná žláza vykazovat sníženou aktivitu, tělo nebude fungovat správně, z čehož se může vyvinout srdeční onemocnění, vysoká hladina cholesterolu, deprese, neplodnost nebo poškození nervů. Po delší době se mohou objevit příznaky, jako neustálá únava, nadváha nebo studené ruce a nohy.

Cukrovka 2. typu

Pokud tělo neprodukuje dostatek inzulínu, může se snadno rozvinout cukrovka, která může být po dlouhou dobu asymptomatická. Později může dojít k poškození očí, srdce, ledvin a nervů.

Vysoký krevní tlak

S věkem a nadměrným tlakem vyvíjeným na tepny se může snadno objevit vysoký krevní tlak. Než se objeví první příznaky, může být už problém nenapravitelný.

Vysoká hladina cholesterolu

Podvýživa, genetika, nezdravý životní styl, to vše mohou být příčiny vzniku vysokého cholesterolu. Pokud zdravotní stav nebudete řešit včas, může to vést až k mrtvici nebo srdečnímu infarktu.

Fibromyalgie

Opakující se bolest ovlivňuje svaly, šlachy a vazy, ale je obtížné ji hned diagnostikovat jako fibromyalgii. Mezi později přicházející příznaky patří citlivost na světlo a zvuk a podrážděná střeva.

Anémie

Mezi nejčastější příznaky patří únava, malátnost, letargie, menstruační problémy a špatná funkce střev. V důsledku toho se může u jedince snadno rozvinout srdeční infarkt.

Obrázky: Freepik