Židle k dětskému psacímu stolu. Jak najít vhodný model?

Jakmile dítě začne používat psací stůl, stojí za to pomyslet o koupi pohodlné židle. Co bychom měli mít na paměti při výběru správného modelu?

Správná poloha je zvláště důležitá pro zdraví páteře – od útlého věku. Proto by rodiče neměli zapomenout svému dítěti vybrat pohodlnou židli.

Bohužel, ne každý model židle, dostupný v prodeji, je ergonomický, to znamená, že umožňuje zaujmout pohodlnou pozici pro hraní a práci u psacího stolu. Je proto dobré vědět, jakým parametrům je třeba věnovat zvláštní pozornost, abyste dítěti zajistili pohodlné každodenní používání židle.

Dobrá židle psacímu stolu dítěte – tedy jaká?

Dobrá židle pro dítě, určená pro použití u psacího stolu by měla být především pohodlná. To znamená, že by měla židle dítěti poskytovat optimální úroveň pohodlí a bezpečnosti, aby nevedla k bolesti zad a jiným nepříznivým následkům.

Pohodlí používání dětské židle ovlivňuje mnoho parametrů. Níže ukazujeme, co by měla mít dobrá židle pro děti!

Anatomická konstrukce

Konstrukce židle by měla dítě nutit, aby zaujalo správnou polohu těla – rovná záda a nohy, proto je velmi důležité zvolit model, který odpovídá postavě dítěte.

Židle by proto měla mít náležitě profilované opěradlo s prohlubní v oblasti bederní páteře. Záda tak mohou přiléhat k opěradlu po celé své délce. Sedadlo by nemělo být příliš hluboké, jelikož dítě pak nebude moci správně umístit nohy. Důležité je samozřejmě také zkontrolovat minimální a maximální výšku sedadla.

Nákup židle na později je špatný nápad, protože ji Vaše dítě nebude moci pohodlně používat!

Široký rozsah nastavení

Pokud se chcete rozhodnout pro model, který lze používat po dlouhou dobu, vyplatí se vybrat židli s širokým rozsahem nastavení.

Tehdy všechny jeho prvky, včetně sedadla, opěradla a loketních opěrek, budete moci přizpůsobit výšce dítěte a následně je s jeho růstem upravit tak, aby židle rostla společně s ním.

Estetická úprava

Nemůžeme samozřejmě zapomenout na estetiku – židle k dětskému psacímu stolu by měla pasovat k vybavení dětského pokoje a tvořit jeho atraktivní, nedílnou součást.

Můžeme si vybrat z celé řady modelů, které dokonale ladí s dětskými pokoji, například židle s potisky oblíbených postav z pohádek nebo motivů zvířat, květin, sportů, jako je fotbal, auta. Díky tomu se židle zajisté zalíbí malému uživateli!

Kvalita materiálů

Velmi důležitá je také kvalita materiálů použitých při výrobě dětské židle. Nejlepší je hledat modely potažené látkami, příjemný na dotek je například velur nebo síťované tkaniny, které jsou dobře prodyšné.

Není vhodné vybírat židle zakončené ekologickou kůží a umělou hmotou na sedadle a opěradle. Jsou nepohodlné a rychle se opotřebovávají, a proto židle rychle přestane být atraktivní.

Kde koupit dobrou židli k dětskému psacímu stolu?

Ergonomické dětské židle jsou nyní k dispozici v mnoha obchodech – kamenných i online, které nabízejí svým zákazníkům dodávku nábytku na uvedenou adresu.

Hledáte dobrou židli k dětskému psacímu stolu? Podívejte se již teď na židle pro děti v obchodě Ezidle.cz, ve kterém najdete širokou škálu modelů, které jsou ideální pro dětský pokoj. Obchod zajišťuje dopravu a vrácení zdarma!