Příchod infarktu dokáže tělo oznámit několik týdnů dopředu. Věnujte pozornost jeho signálům

Srdeční infarkt může být přímou příčinou poškození krevního oběhu a srdečního svalu. Je to stav, který si vyžaduje okamžitý zásah, u něhož většinou rozhodují minuty. Čím více budou tepny zablokovány, tím větší nebezpečí vzniká pro celý náš organismus. Dojde ke ztrátě kyslíku v buňkách a tkáních, což je stav ohrožující lidský život. Abychom se tomuto nebezpečí vyhnuli včas, neměli bychom ignorovat následující příznaky, které nás dokáží varovat několik dní dopředu.

Neustálá a nevysvětlitelná únava

V důsledku zablokování tepen srdce musí zdvojnásobit své úsilí a tím spotřebovává více energie, aby dokázalo pumpovat stále stejné množství krve. To může způsobit silnou únavu.

Studený pot

Tento příznak je často doprovázen závratěmi, malátností a mdlobami. Studený pot se může objevit kdykoli, ve dne i v noci, i když je teplo nebo zima.

Nepravidelný srdeční tep

Jedná se o přímý důsledek koronární okluze. Protože kyslík nemůže dosáhnout do všech buněk těla, nejdříve utrpí srdeční buňky, čímž nastává stav zvaný arytmie.

Nespavost nebo porucha spánku

Existuje přímá souvislost mezi špatným usínáním, poruchami spánku a srdečními chorobami.

Bolest na hrudi

Bolest na hrudi nebo neustálý tlak jsou často spojovány se zvýšeným rizikem infarktu. V některých případech může bolest přecházet až do končetin, čelisti a ramen.

Potíže s dýcháním, dušnost

Zhoršený přívod kyslíku do plic se objevuje ve formě potíží s dýcháním, což může být známkou hrozícího infarktu. Pokud se dýchací problémy vyskytují i bez fyzické námahy, neměly by se ignorovat.

Obrázky: Freepik