Nemusíte hladovět, abyste shodili přebytečná kila. Stačí zvolit vhodné svačiny plné živin a vitamínů

Po Vánocích opět přijde období, kdy se začneme snažit shazovat získaná kila navíc a k tomu se připravovat na nadcházející jarní a letní počasí. V takovém případě si většina lidí myslí, že snížení počtu kalorií na minimum, je to nejlepší a nejúčinnější, co mohou udělat. To ovšem není správný přístup. Odborníci na výživu tvrdí, že se nemusíte vzdát dobrých svačinek, abyste získali lepší tělo. Stačí si jen vybrat ty správné potraviny. Svačiny jsou skvělým způsobem, jak znovu nastartovat váš metabolismus a udržet si energii i spokojenost. Musíte ale zvolit ty správné pokrmy, které nezničí vaši dietu.

Při výběru vhodných potravin je třeba vyhýbat se zpracovaným potravinám (sladkosti, smažené brambůrky), místo toho dbejte na svačiny plné živin, které vaše tělo potřebuje, aby zůstalo zdravé. Mezi nejlepších 5 patří následující.

Vařená vejce

Vejce jsou rychlým, cenově dostupným a chutným zdrojem bílkovin. Usnadněte si to a na začátku týdne si uvařte několik vajec natvrdo a nechte je uložená v lednici, dokud je nebudete potřebovat.

Domácí tyčinky z granoly

Ušetřete peníze a vytvořte si zdravější občerstvení v podobě domácích tyčinek z granoly s vaším oblíbeným ovocem a ořechy. Cukr nahraďte nektarem z agáve.

Pečená cizrna

Toužíte-li po něčem slaném? Opékaná cizrna je křupavá lahůdka. Můžete přidat trochu chilli nebo kmínu pro výraznější chuť.

Proteinové koktejly

Máte chuť na zmrzlinu? Vychutnejte si místo ní chladný proteinový koktejl.

Sušená jablka a mandlové máslo

Nakrájejte si sušená jablka, pomažte mandlovým máslem a zasypte kokosem a skořicí.

zdroj: viral.readysethealth.com