Proč byste neměli zahřívat své auto v chladném zimním počasí? Ušetříte své vozidlo i peněženku

Počasí se ochlazuje každou minutou a je těžší a těžší dostávat se každé ráno z postele, zvláště pokud víte, že vás čeká boj se zamrznutým autem. Spousta z nás nejdříve pustí motor vozidla a nechá ho běžet, aby se auto zahřálo, než si oškrábeme čelní sklo. Ovšem to je chyba, protože takový proces poškozuje motor více, než byste mohli čekat.

Motor

Samozřejmě, je velmi příjemné pak nasednout do vyhřátého auta, jakmile skončíte s otravným škrábání oken, ale vašemu autu už se taková situace moc nelíbí. Tím, že necháte běžet motor několik minut, způsobujete poškození motoru, který bude pracovat na kombinaci vzduchu a odpařeného paliva.

Odpad

Auto se zahřeje mnohem pomaleji, když je v nehybném stavu, než když jej budete skutečně řídit. Současně se válce plní kombinací vzduchu a paliva, jak už bylo řečeno v předchozím odstavci, což mimo jiné plýtvá olejem v motoru. Pokud tento proces budete opakovat příliš často, vystavujete se riziku, že vaše auto bude muset rychle vyrazit do servisu a to není zábava ani pro vás, ani pro vaši peněženku.

Co byste měli ve skutečnosti dělat?

V první řadě byste měli oškrábat všechna skla ještě předtím, než nastartujete. Jakmile budete chtít jet, nastartujte auto a nechte jej maximálně jednu minutu běžet, poté pomalu odjeďte. V tuto chvíli nejezděte více jak 20 km za hodinu. Tak získá motor dostatek času, aby se postupně zahřál a zároveň se nepoškodil.

zdroj: www.tips-and-tricks.co