Trápí vás oteklé tváře a máte pocit, že v obličeji nosíte kila navíc? Tyto jednotlivé kroky vám mohou pomoci

Jakmile ženy začnou přibírat na váze, vždy existuje jedno nebo dvě místa, kde se tuk hromadí nejdříve. Pro některé to může být oblast břicha, pro jiné hýždě, některé dokonce mohou mít pocit, že jim rostou takzvané „dětské tvářičky“. Pokud patříte do poslední skupiny, nyní už nemusíte panikařit, jakmile se objeví oteklé tváře. Zde je několik přirozených kroků, které by vám měly pomoci opět nalézt vaši nejkrásnější tvář, kterou můžete dát světu na odiv.

Promluvte si s lékařem

Než začnete s hubnutím obličeje, musíte zjistit příčinu. Může se jednat o genetiku, léky nebo také aktuální zdravotní stav. První věc, kterou tedy musíte udělat, je promluvit si s lékařem o všech nedávných změnách, a to i léčebných, nebo o jakýchkoliv nových příznacích, které by mohly být spojeny s nárůstem hmotnosti. Lékař vám pak bude schopný pomoci určit nejlepší postup, jak se přebytečného tuku zbavit.

Přehodnoťte svou stravu

Jídlo se může projevit na obličeji ve formě akné nebo také může způsobit oteklé tváře. Pokrmy, které běžně vyvolávají záněty, zahrnují sóju, kukuřici, lepek, mléčné výrobky, korýše a zpracované potraviny. Další potenciálně problematické ingredience jsou sůl, cukr a také alkohol. Zkuste na 30 dní stravu, kde se budete vyvarovat jednotlivých potravin, abyste zjistili, co vám přesně nedělá dobře. Chcete-li zdvojnásobit své úsilí, zahrňte do vašeho jídelníčku protizánětlivé potraviny jako je zázvor, kurkuma, cuketa, kokos, citrón a řepa.

Pravidelně cvičte

Zatímco každý hubne a přibírá různě, na tváři vám může zůstat 1,5 – 2,5 kg. Pokud ke zdravé stravě připojíte cvičení celého těla, budete spalovat tuk na všech místech, což znamená, že i v obličeji budete vypadat štíhlejší.

Procvičujte obličej

V roce 1989 byl představen režim 18 cviků na obličej po dobu 35 minut. Přesto, že jsou někteří lidé v oblasti cvičení skeptičtí, tato 35minutová rutina rozhodně neublíží. Naopak.

Dopřejte si odpočinek

Nejedná se pouze o klišé. Pokud dostatečně nespíte, natéká vám obličej. Je to jednoduchý princip – vaše tělo se během spánku regeneruje, což pomáhá udržet všechny buňky, orgány a funkce těla zdravé. Proto během spánkové deprivace není tělo schopné vytvářet tolik „oprav“.

Zajděte si na masáž obličeje

Dopřejete-li si masáž obličeje, dočasně rozpustíte lymfatickou tekutinu, která se hromadí pod kůží a vede k otokům tváří. Váš obličej bude vypadat štíhlejší a výraznější, ovšem výsledek bude trvat pouze tehdy, budete-li se o sebe pravidelně starat.

Nehrňte se do operací

Ve většině případů není dobrý nápad nechat si odstranit tuk z obličeje, obzvláště jakmile zestárnete. Takový zákrok může zničit strukturu vaší pokožky, což způsobí , že budete stárnout při nejmenším podivně. Pokud se ale přesto chcete dát na operaci, pečlivě vybírejte lékaře a najděte zkušeného člověka, který podobným zákrokem již prošel. Uklidní vás to.

zdroj: www.womansday.com