Nenápadné příznaky, které varují před příchodem cukrovky

Spousta lidí si je vědoma základních příznaků cukrovky. Bohužel ale jako každá nemoc i cukrovka vykazuje symptomy, o kterých ví jen málokdo. Pokud o nich budeme vědět něco víc, dokážeme je včas rozpoznat a tím zabránit dalšímu rozvoji nemoci.

Potíže se zrakem

V rámci cukrovky ztrácí naše oči vlhkost, tím se vysušují a my začínáme pociťovat zhoršené vidění a mírné bolesti. Spousta diabetiků potvrdila, že jakmile se jejich hladina cukru v krvi vrátila do normálu, jejich zrak se zlepšil.

Svědění

Někteří nově diagnostikovaní diabetici si všimli, že dříve pociťovali svědění v jedné z končetin bez jakékoli zjevné příčiny. Přestože nemusí být viditelná žádná vyrážka nebo bodnutí od hmyzu, svědění přetrvává.

Změna barvy kůže

Tmavé skvrny se nejčastěji objevují na zadní straně krku, na loktech nebo na hřbetu rukou. Jedná se o varovné signály, že hladina cukru v krvi může být příliš vysoká. Díky vysoké hladině inzulínu se zvýší růst kožních buněk, které na pokožce vytvoří pigmenty, což ve většině případů způsobuje změnu barvy kůže.

Náhlá ztráta sluchu

I když je ztráta sluchu postupem času zcela přirozená, jakmile přijde náhle může se jednat o jeden z prvních příznaků cukrovky. Diabetes totiž způsobuje poškození nervů ve vnitřním uchu, což vede ke ztrátě sluchu.

Chrápání

Může se jednat o jednu z hlavních vazeb mezi stresovými hormony a hladinou cukru v krvi. Polovina diabetiků s cukrovkou typ 2 během spánku trpí dýchacími potížemi a chrápou častěji, než je u nich normálně obvyklé.

Obrázky: Pixabay