Je nezbytné správně mapovat signály svého těla. Nenápadný příznak cukrovky, který poznáte na toaletě

Cukrovka může měnit hladinu cukru v krvi, ale mnoho lidí neví, jak širokou škálu má tato nemoc. Cukrovka může vést z dlouhodobého hlediska ke kardiovaskulárním onemocněním, poškození nervů, ztrátě sluchu či zraku a k Alzheimerově chorobě. Podle odborníků je ale s cukrovkou spojen ještě jeden stav, kterého si můžete všimnout, když jdete na toaletu. Pokud se s tímto příznakem setkáte, okamžitě navštivte svého lékaře a jděte na krevní testy.

V první chvíli vás jistě napadne sladké aroma moči

To je také častým příznakem cukrovky. Ano, samozřejmě to můžete poznat i podle toho, ale dnes se podíváme na trochu netradiční příznaky, které vás mohou přesvědčit, abyste navštívili lékaře a nechali si udělat testy a začali se léčit. Pokud nebudete svůj cukr v krvi hlídat a regulovat, můžete skončit s vážnými zdravotními problémy. Na co byste se měli soustředit a co vám může říct, že vaše tělo nefunguje správně?

Co může naznačit, že máte potíže s cukrovkou?

Pokud zaznamenáte svědění nebo pálení během močení, má to obvykle dva důvody. Prvním jsou kvasinkové infekce a druhým je infekce močových cest. Kvůli oběma problémům musíte zaručeně k lékaři, protože je nejspíš sami nevyléčíte. Pokud se obě možnosti vyloučí pomocí testů, může být příčinou nediagnostikovaný diabetes. Ve vysoké hladině cukru v moči se snadno rozmnožují bakterie a kvasinky. Lidé s cukrovkou mají proto mnohem větší pravděpodobnost, že budou trpět tímto typem infekcí. Zároveň to může být způsob, jakým cukrovku zjistíte.

Infekce močových cest jsou velkým rizikem pro diabetiky

Infekce močových cest rozhodně není nic příjemného a nikdo z nás ji nechce mít. Bohužel pacienti s diabetem jsou k tomuto onemocnění velmi náchylní. Postihnout může kteroukoli část močového traktu, včetně ledvin, močové trubice a močového měchýře. Podle odborníků „různé poruchy imunitního systému, špatná metabolická kontrola a neúplné vyprázdnění močového měchýře v důsledku autonomní neuropatie mohou přispívat ke zvýšenému riziku infekcí močových cest u diabetických pacientů,“ uvádí studie publikovaná v časopise Diabetes and Obesity.

Kvasinkové infekce mají těžší průběh

U lidí s cukrovkou existuje spojitost mezi kvasinkovými infekcemi a vysokou hladinou cukru v krvi. Kvasinkové infekce se samozřejmě mohou vyskytnout u jakéhokoli muži či ženy, ale pacienti s cukrovkou jsou citlivější na vyšší produkci hlenu v jejich reprodukčním systému a na infekce.

Prevence

Prevence proti těmto potížím je velmi jednoduchá. Soustřeďte se na pravidelnou kontrolu svého cukru v krvi a snažte se také dodržovat dostatečnou intimní hygienu, která jistě také proti infekcím pomůže.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Everydayhealth.com