Nejen duše, ale i tělo potřebuje pohlavní styk. Zde jsou signály, že si jej žádá co nejdříve

Sex posiluje emocionální spojení mezi dvěma lidmi, o tom není žádných pochyb. Poskytuje potěšení, klid a uvolnění. Někdy však může nastat doba, kdy na sex buď není čas, nebo chuť, možná obojí. Na tom samozřejmě není nic zvláštního ani špatného, ale je dobré vědět, že sex má také pozitivní vliv na naše zdraví, proto se jeho nedostatek na našem těle může projevovat určitými signály. Zde jsou známky toho, že si vaše tělo žádá více sexu.

Kolísání libida

Některé ženy zažívají méně sexuálního vzrušení, když mají nedostatek pohlavního styku. Absence sexuality a sexuální stimulantů by tedy mohla způsobit pokles touhy po partnerovi, popřípadě problém dosáhnout vyvrcholení.

 

Vaginální suchost

Některé ženy trpí vaginální suchostí, což má za následek nepříjemný a bolestivý pohlavní styk. Za tuto sexuální dysfunkci může menopauza, užívání některých léků, hormonální poruchy nebo nedostatečná stimulace pochvy a klitorisu. Pokud žena delší dobu neprovozuje sex, masturbaci ani jiné erotické radovánky, může trpět nedostatkem lubrikace, což je problém pro obnovení sexuální aktivity.

Deprese a úzkost

Pravidelný sex přispívá k fyzické i psychické pohodě člověka. Sexuální aktivita a orgasmus jsou doprovázeny produkcí endorfinů, dopaminu, serotoninu a oxytocinu, hormonů považovaných za skutečná přírodní antidepresiva. Tento hormonální koktejl zvyšuje potěšení a podporuje pocit uvolnění a klidu po sexu. Lidé s nedostatkem sexu se tak mohou cítit depresivně a úzkostně.

Vyšší hladina stresu

Je to trochu začarovaný kruh. Čím více je člověk ve stresu, tím méně má chuť na sex a možnost cítit potěšení při samotném aktu. Ovšem čím méně se miluje, tím více pociťuje vysokou hladinu stresu. Kvůli stresu mohou někteří muži trpět předčasnou ejakulací, erektilní dysfunkcí nebo poruchou touhy. Bohužel se muži mají tendenci zaměřovat spíše na výsledek než na příčinu potíží. Rozhodnou se tedy užívat viagru nebo jiné medikamenty, které zajistí ztuhlost kavernózních těles.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com