Nenarozené dítě mělo kvůli vzácné vývojové vadě malou šanci na přežití. Díky televiznímu seriálu měli rodiče stále naději, že bude jejich miminko zachráněno

Syndrom hypoplastického levého srdce je vzácná vývojová porucha, která se rozvíjí už v matčině děloze, znamená to, že se levá srdeční komora dostatečně nevyvíjí, a proto zaostává za normálně vyvinutými srdci. To byl případ i nenarozeného dítěte Doaa a Aliho, u něhož lékaři zjistili, že je bohužel vysoká šance, že dítě zemře ještě v děloze nebo krátce po narození. Ovšem manželský pár měl ještě stále naději, že bude jejich dítě zachráněno.

Rodiče byli smíření s těžkým osudem

Dvojici, která žije v Dubaji, lékaři sdělili smutnou zprávu. Jejich nenarozené dítě trpí syndromem hypoplastického pravého srdce a bohužel očekávají úmrtí dítěte ještě v děloze nebo krátce po narození. Na základě diagnózy potvrdili, že nemohou dělat nic, aby život dítěte zachránili.

Matka našla naději v seriálu

Doaa byla ve 20. týdnu těhotenství, když s manželem zjistili, že jejich nenarozené dítě trpí závažným srdečním onemocněním. Sama Doaa je lékařka a zároveň je velkou fanynkou seriálu Chirurgové. Přestože byla zprávou od lékařů zdrcena, vzpomněla si na jednu epizodu ze slavného seriálu, která se podobala její situaci. To Doaa i Aliho inspirovalo, aby začali hledat pomoc pro záchranu jejich nenarozeného dítěte mimo jejich vlastní zemi.

Cestovali až do Spojených států

Manželé Ghaibovi cestovali až do Clevelandu ve státě Ohio, aby získali pomoc pro své dítě se syndromem hypoplastického pravého srdce. Nakonec se setkali s doktorem Jamesem Strainicem a jeho týmem, který náročný chirurgický zákrok provedl. Postup operace fetální plicní chlopně znamenal, že doktor Strainic musel zavést jehlu do srdce plodu pomocí ultrazvuku, pak použít malý balónek, který po nafouknutí otevře uzavřenou chlopeň, aby srdce mohlo normálně fungovat. Celý zákrok navíc probíhá při matčině plném vědomí. Vytrvalost a odhodlání manželů se vyplatili. Narodila se jim šťastná a zdravá holčička jménem Nadine, což znamená „naděje“.

Úvodní obrázek: Congenital Heart Collaborative, Zdroj: Lovewhatmatters.com