Neobvyklá využití aspirinu, která nezahrnují polykání tabletek

Aspirin, lék, používaný k léčbě bolesti, horečky a zánětu, je přípravek, jenž většina z nás najde ve své domácí lékárničce. Ale slyšeli jste někdy o tom, že aspirin může mít i jiná využití než lékařská? Aspirin obsahuje kyselinu salicylovou, která se mimo jiné velice často objevuje ve vysoce kvalitních kosmetických přípravcích pro péči o pleť. Dnes vám ukážeme, jak lze aspirin využít i v jiných oblastech, než na jaké jsme zvyklí.

Praní prádla

Aspirin je skvělým prostředkem pro odstraňování skvrn od potu. Rozdrťte 3 tabletky aspirinu a smíchejte je s půl šálkem vody, dokud se nevytvoří hustá pasta. Naneste pastu na skvrny a nechte 2 hodiny působit. Poté vyperte, jak jste zvyklí.

Odstranění rzi

Navlhčete zarezlé místo a poté opatrně aplikujte rozdrcené tabletky aspirinu. Počkejte 10 minut a následně očistěte.

Léčba akné

Zde je hlavním bojovníkem právě zmíněná kyselina salicylová. Je velmi užitečná pro vysušení pupínků na naší pleti, čímž nám pomáhá se jich rychleji zbavit. Stačí rozdrtit hrst tablet aspirinu a pomalu přilévat buď vodu, nebo jablečný ocet, dokud nevznikne pasta. Naneste na obličej a nechte 15 minut. Poté opláchněte teplou vodou.

Lupy ve vlasech

Pokud na svých ramenou stále nacházíte bíle šupinky, je jasné, že pokožku vaší hlavy trápí lupy. I když nejsou nijak nebezpečné, jsou nevzhledné a člověk se může cítit trapně. Rozdrťte tedy 2 tablety aspirinu a přidejte do šampónu. Umyjte si vlasy jako obvykle a ihned byste měli zaznamenat výrazné zlepšení stavu vaší pokožky hlavy. Opakujte každý druhý den pro získání těch nejlepších výsledků.

Výživa pro rostliny

Nasypte pár rozmačkaných tablet aspirinu k vašim květinám. Přítomná kyselina acetylsalicylová, přirozeně se vyskytující ve stromové kůře, je odvozena od kyseliny salicylové a dokáže rostlinám skutečně pomoci s jejich růstem. Nejen, že obsahuje vápník, ale také posiluje imunitní systém rostlin, takže jim pomáhá zůstat silnými a zdravými.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Znáte i jiná využití aspirinu, která jsme zde nezmínili? Podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com