Neobvyklé jevy na našich očích, které bychom nikdy neměly ignorovat

Ignorace přicházejících problémů se zrakem je bohužel u mnoha lidí čím dál tím častější. Pokud budeme přehlížet nepříjemné stavy našich očí, vystavujeme se závažnějším problémům, než si můžeme vůbec myslet. Včasné určení příznaků a léčba mohou zabránit trvalému poškození, jako je například celoživotní slepota. Pokud tedy narazíte na některý z těchto symptomů, nezapomeňte si ihned zajít ke svému lékaři.

Nepravidelnosti ve sklivci a záblesky světla

V zadní části oka se nachází část zvaná sklivec, což je jakési želé, které se stává s postupem času tekutějším. Jak stárneme, sklivec může způsobit, že se v našem zorném poli začnou objevovat předměty připomínající pavučiny a skvrny. Záblesky světla jsou výsledkem oddělení sítnice, což může vést k oslepnutí, nebudete-li se léčit.

Bolest a pálení očí

Zánět nebo podráždění očí mohou mít za následek nepříjemné svědění a pálení. Tento stav se nazývá blefaritida neboli zánět očních víček, jenž je způsoben bakteriemi nebo drobnými roztoči. K tomuto stavu se může připojit také fotokeratitida (sněžná slepota), která nastává po vystavení UV paprsků.

Zarudlé nebo suché oči

Zarudlé oči znamenají, že byly podrážděny a krevní cévy se rozšířily. Zpravidla se může jednat o alergickou reakci. Suché oči mohou být zase důsledkem nedostatečné produkce povrchových slz. V takovém případě je dobré poradit se s oftalmologem.

Malé pihy nebo skvrnky na očích

Nové jevy na očích by měl vždy vidět odborník. Tento problém totiž může vést k melanomu a signalizovat rakovinu kůže.

Dvojité vidění

Dvojité vidění může signalizovat, že svaly ve vašich očích nejsou v rovnováze. V takovém případě pomohou správně vybrané brýle nebo v závažnějších případech chirurgický zákrok. Ovšem dvojité vidění může být někdy výsledkem neurologického problému, nádoru na mozku nebo mrtvice.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com