Účinné cviky na posílení břišních svalů, které můžete vykonávat i na pracovní židli

Trávit spoustu času u pracovního stolu už v dnešní době není omluvou pro to, proč nemáte pevné břicho plné svalů. Ve skutečnosti totiž můžete posilovat a tvarovat břišní svaly i v pracovním křesle. Jedná se o výhody nejen pro vaši postavu, ale také čas, který ušetříte. Ukážeme vám, jaká cvičení jsou nejúčinnější. 

Svislé sedy-lehy

Sedněte si na okraj židle a položte chodidla na podlahu tak, aby vaše kolena tvořila pravý úhel 90 stupňů. Zpevněte střed těla a spodní část držte klidně. Opřete se o křeslo, dokud se téměř nedotknete zadní části. Držte pozici a myslete na břišní svaly. Vraťte se do vzpřímené polohy.

Šikmé břišní svaly

Opět se posaďte na okraj židle a kolena držte v pravém úhlu 90 stupňů. Zvedněte ruce do výšky ramen a rozpažte. Nejdříve se otočte doleva, držte 3 vteřiny, zpět na střed a poté doprava. Záda udržujte rovně a zpevněte břišní svaly.

Houpačka

Posaďte se na okraj židle, kolena v pravém úhlu a ruce za krkem. Horní část těla ohněte na jednu stranu, ale pozor, abyste se nenakláněli dopředu, držte několik vteřin a vraťte se na střed. Poté opakujte na druhou stranu.

Držení rovnováhy

Chytněte se rukama za okraje židle, zpevněte střed těla a zvedněte stehna. Pokuste se zvednout pár centimetrů ze židle a držte alespoň 10 vteřin. Držte záda rovně a břišní svaly zpevněné. Poté se vraťte do výchozí pozice a znovu opakujte.

Střed těla

Posaďte se na židli a přitáhněte kolena k hrudníku. Mírně se opřete o opěradlo a držte rovná záda. Pokuste se nyní nohy narovnat tak, aby směřovaly ke stropu. Nohy a zbytek těla tak budou tvořit písmeno V. Poté se vraťte do výchozí pozice s koleny u hrudníku, odpočívejte a za chvíli opakujte.

Už jste některé z těchto cviků vyzkoušeli? Podělte se s námi o vaše výsledky do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com