Neobyčejný příběh ženy s laskavým srdcem. Servírka netušila, kdo byl ve skutečnosti bezdomovec, kterému pomohla

Někteří lidé nezištně pomohou jiným a nečekají nic na oplátku. Sice takových lidí na světě není mnoho, ale Cindy z Kanady se mezi ně rozhodně řadí. Tato žena se rozhodla nakrmit bezdomovce, který žil poblíž restaurace, ve které pracovala. Je to přátelská žena a viděla, že muž prožívá těžké chvilky. Jediné, co pro něj mohla udělat, bylo sehnat něco dobrého do žaludku. Pro ni to byl obyčejný projev laskavosti, zatímco pro bezdomovce bylo její gesto mnohem důležitější.

Jeden bezdomovec z mnoha

Jak příběh začal? Cindy pracovala jako servírka v restauraci a každý den chodila do práce stejnou cestou. Stejně jako většina z nás. Brzy si všimla bezdomovce, který seděl každý den na stejném místě, poblíž restaurace. Bez ohledu na to, jaké bylo počasí, vždy tam seděl a měl velmi osamělý výraz ve tváři. Pohled na něj ženu velmi trápil a bolelo ji u srdce, že někdo musí takto žít.

Neúcta ostatních ji šokovala

Cindy bezdomovce každý den pozorovala a všimla si, že k němu není každý milý. I přesto se na všechny snažil celý den usmívat. Často viděla, jak kolem něj lidé procházejí, aniž by si ho všimli. Někdy se u něj za celý den nikdo nezastavil a nedal mu jedinou minci. Někdy se dokonce stalo, že se mu lidé vysmáli, anebo mu naplivali do šálku. To bylo něco, co Cindy těžko snášela a nikdy jejich jednání nemohla pochopit.

Luxusní restaurace pár metrů od bezdomovce

Cindy sama pracovala jako servírka v jedné z nejoblíbenějších kanadských restaurací a vždy se od jídla i personálu očekávala vysoká kvalita služeb. Cindy byla servírka, ale měla svůj sen. Jednoho dne se chtěla přesunout do kuchyně a pracovat jako kuchařka. Studovala, aby se stala kuchařkou a touto brigádou si platila vzdělání a zároveň získávala cenné zkušenosti.

Restaurace pro smetánku

V restauraci tohoto typu rozhodně jídlo nestojí pár korun. Hosté běžně utratili za svůj oběd nebo večeři několik set dolarů. To bylo pro Cindy často těžké pochopit, protože hned za rohem seděl bezdomovec, který potřeboval pomoci a nikdo z hostů mu nevěnoval pozornost ani drobné. Rozdíl mezi bohatými a chudými byl díky tomu bolestně viditelný.

Chytrý plán na pomoc

Cindy se její práce nelíbila, ale potřebovala peníze na účty, zaplacení vysoké školy a získání potřebných zkušeností v gastronomii. V tuto chvíli se ovšem cítila v práci ještě hůře a pociťovala naprostou bezmoc. Rozhodla se proto jednat. Přišla s plánem, ale musí to udělat nenápadně, protože jejímu šéfovi by se pravděpodobně nelíbilo, co chtěla udělat a mohla by přijít o práci, kterou tolik potřebovala.

Šéfkuchař nesměl pojmout podezření

Jejím plánem bylo vzít potraviny z restaurace a uvařit z něj něco lahodného, co by mohla bezdomovci věnovat. Musela být ovšem hodně opatrná, protože se blízko nacházel šéfkuchař, který by ji mohl nahlásit za krádež. Suroviny v její práci byly drahé, dokonce i olivy stály hodně peněz. Musela si tedy dávat velký pozor, aby to nikdo nezjistil. Bylo to těžké, ale nakonec se jí podařilo vzít dostatek jídla, aniž by si jí někdo všimnul. Poté mohla konečně uskutečnit svůj plán.

Velké překvapení

Cindy uvařila skvělé jídlo a nadšeně ho nesla bezdomovci. Kromě jídla mu dala také nějaké peníze, aby si mohl koupit i další věci, které potřebuje. Muž byl v naprostém šoku, že pro něj něco takového udělala. Řekl jí, že takovou laskavost ještě nezažil. Cindy v té chvíli věděla, že se rozhodla správně. Cindy mu proto nosila teplé jídlo do konce týdne. Měla radost, dokud se jí u dveří neobjevil její šéf. Zjistil, že v práci kradla a okamžitě jí vyhodil.

Bezdomovec byl někým úplně jiným

Další den šla kolem restaurace. Viděla bezdomovce a rozhodla se, že si s ním zajde popovídat. Muž se rozhodl jít do restaurace a vyřídit to se šéfkuchařem. Ten je chtěl nejdřív oba vyhodit. Bezdomovec ze sebe ovšem sundal špinavý kabát a odhalil kvalitní oblek. Nejednalo se totiž vůbec o bezdomovce, ale kritika jídla, který nedávno tuto restauraci odkoupil od původního majitele. Šéfkuchaře v té chvíli okamžitě vyhodil a místo toho Cindy opět přijal a nabídl jí pozici šéfkuchařky. Ta byla v šoku, ale okamžitě nabídku přijala, protože to byl její velký sen.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co