Potápěč zažil netradiční setkání s tuleněm. Nechápal, co chce, dokud ho zvíře nechytilo za ruku

Potápění je krásným koníčkem, během kterého můžete učinit úžasné a jedinečné objevy. Zkoumat můžete nejen mořské dno a rostliny, ale také zvířata v jejich přirozeném prostředí. Někdy se ovšem stane, že se z obyčejného potápění vytvoří nádherná vzpomínka na celý život. Potápěč Gary Grayson něco takového zažil. Nikdy nečekal, že se dostane tak blízko zvířatům v jejich přirozeném prostředí a již vůbec nečekal, že by si ho všimli a komunikovali s ním.

Co se stalo?

Jednoho dne, když Gary a jeho kamarád vyrazili pod vodu zkoumat svět, se z ničeho nic se objevilo několik tuleňů. Oba potápěči byli ohromeni, protože se rozhodně nejedná o něco obyčejného, co by se potápěčům stávalo každý den. Oba nechali zvířata na pokoji a pouze je pozorovali. Gary a jeho kamarád se rozhodli zůstat velmi klidní a tiší, aby zvířata nevyrušili.

Elegantní plavci

Na souši mohou tuleni působit trochu neohrabaně, protože se brodí po pláži nebo klopýtají přes kameny. To je ale jen tím, že jejich přirozeným prostředím je především voda. Jakmile se dostanou pod hladinu, jsou velmi rychlí a mohou provádět nejrůznější pohyby. Vypadají při tom velmi elegantně, jako kdyby pod vodou tančili.

Zvědaví a potencionálně nebezpeční

Tuleni jsou známí tím, že jsou velmi zvědaví. Tato roztomilá zvířata ale mají i druhou stránku. V nových a neznámých situacích mohou být i nebezpeční a agresivní. Oba potápěči to dobře věděli, a proto byli velmi opatrní a pomalu vytáhli svou podvodní kameru. To, co tuleni udělali, ti dva rozhodně nečekali. Co zvířata udělala tak nečekaného?

Krásná mláďata

Jakmile Gary a jeho kamarád připravili kamery, něčeho si všimli. Tuleni byli velmi mladí. Jednalo se o samá mláďata. Když se tuleň narodí, zůstane s matkou čtyři měsíce. Poté začnou nezávisle zkoumat podmořský svět. Mláďata byla proto velmi zvědavá, protože se s lidmi pravděpodobně nikdy nesetkala. Kroužili kolem potápěčů, dokud nevyrazili do akce. Jeden z nich se rozhodl přiblížit a prohlédnout si potápěče zblízka.

Důkaz o neuvěřitelném chování

Není vůbec normální, aby si tuleni na lidi tak rychle zvykli. Tito byli ovšem mladí a nebáli se. Během chvilky začali potápěči okusovat rukavice. Muži naštěstí vše zachytili na kamery, takže mají nádhernou vzpomínku do konce života, kterou mohou ukázat i rodině a přátelům. Jedno ze zvířat si zvyklo na Garyho a nakonec se od něj nechalo i drbat na břiše.

Video se stalo hitem internetu

Video, na kterém si zvířata hrají s Garym, se stalo na internetu virálním. Ani muži nečekali, že se něco takového stane. Příroda je krásná, působivá a dokáže nás stále překvapit. Při pohledu na tyto záběry si lze jen těžko představit, že těmto zvířatům může někdo ubližovat. Bohužel se to děje neustále, protože znečištění vody je pro ně ničivé. Přitom se jedná o nádherná zvířata, která bychom měli obdivovat a chránit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nieuwsfeitje.nl