Nepleťte si zadržování vody s kily navíc. Rozlišit rozdíl je snadné

Někdy je velice obtížné rozlišit pár kil navíc od nadýmání. Jak je možné, že před třemi dny bylo vaše břicho ještě ploché a nyní máte pocit, že jste přibrali tak deset kilo? Naučte se identifikovat, kdy se u vás vyskytne problém s otoky a zadržováním vody místo tloušťky.

Konzumujete nadměrné množství soli a uhlohydrátů?

Sůl naše tělo nutí zadržovat tekutiny, takže musíte být velice opatrní s jejím množstvím. Při lehkém cvičení a správné stravě začne otok klesat. Na druhou stranu pokud nejste zvyklí jíst uhlohydráty, vaše tělo bude odebírat více a více glukózy a začne si ji uchovávat do rezervy jako tuk. Na rozdíl od zadržování vody v tomto případě budete muset tvrdě makat, abyste se tuku zbavili.

Jakou barvu má vaše moč?

Normální barva zdravé moči by měla připomínat limonádu, to znamená, že by neměla být ani příliš světlá ani příliš tmavá. Pokud barva moči vybočuje ze svého běžného vzhledu, je možné, že jste dehydratovaní, takže otékáte nebo trpíte zácpou. Řešením je vypít hodně vody a jíst větší množství ovoce a zeleniny, které obsahují spoustu vlákniny. Za pár dní se budete cítit mnohem lépe.

Kam se vám rozložila kila navíc?

Když se tuk hromadí na různých částech těla, jako jsou záda, stehna, břicho nebo i poprsí, je možné, že skutečně přibíráte. Pokud si ale změn všimnete pouze na svém břiše, které je objemnější než obvykle, jedná se o první příznak toho, že jste nafouknutí.

Máte menstruaci?

Mnoho žen trpí nevolnostmi, dehydratací a zácpou během svých dnů. Estrogen a progesteron jsou zodpovědné za zadržování většího množství tekutin. Je tedy normální, že objem vaše břicha bude v tomto období větší.

Obrázky: Pixabay