Nepříjemné projevy menopauzy a jejich řešení. Projděte tímto obdobím bez potíží

Menopauza je fáze života každé ženy, kdy se menstruační cyklus zastaví. Je to také období, které vyvolává smíšené emoce. Některé ženy příznaky menopauzy prožívají s naprostým klidem, pro jiné jsou doslova peklem. Nepříjemné známky menopauzy mohou negativně ovlivnit náš každodenní život, osobní i pracovní. Zde je několik příznaků menopauzy, se kterými se můžete setkat, a jejich řešení.

Bolestivý pohlavní styk

Některé ženy pociťují bolest při pohlavním styku, jiné bezprostředně po něm. Intenzita se může lišit od mírné bolesti přes hluboké pálení nebo pulzující bolest, která může trvat hodiny. Děje se tak kvůli poklesu estrogenu, což způsobuje suchost a ztenčení vaginálních stěn. To ale neznamená, že se musíte vzdát svého milostného života. Promluvte si se svým lékařem, nic před ním netajte, poradí vám, jak se cítit lépe.

Změny nálady

V jednu chvíli se máte skvěle, v další minutě propuknete v pláč. Změny nálady jsou způsobeny hormonálními výkyvy a mohou být také doprovázeny únavou a depresí. V tomto případě vám mohou pomoci jednoduché změny životního stylu.

  • Snažte se spát alespoň 7 hodin denně
  • Pravidelně cvičte, budete tak stimulovat endorfiny, hormony radosti

Inkontinence

Snížený estrogen během menopauzy může oslabit močovou trubici. Ve výsledku si můžete všimnout úniku moči při kýchání, smíchu nebo kašli. Kegelovy cviky jsou klíčovým způsobem, jak tento příznak zlepšit. Můžete začít klidně teď hned, ať už se vám menopauza blíží nebo ne. Dobré je také shodit pár kilo, pokud vás trápí nadváha.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Shape.gr