Nepříjemného nadýmání a plynatosti se můžete zbavit jednoduchou úpravou jídelníčku. Omezte příjem těchto potravin

Nadýmání může být obrovským problémem, který způsobuje znatelný otok břicha. Je to způsobeno stravou, i když u některých lidí často nezáleží, jak velikou porci si zrovna dali. Je třeba upravit svůj jídelníček a pár věcí ve svém životě změnit, abychom zlepšili svůj stav. Dnes se podíváme, čím jsou nadýmání a plynatost vyvolávány a jaké esenciální oleje zmírňují příznaky.

Fazole a čočka

Obsahují oligosacharidy, což je druh cukru, který musí být odbouráván prospěšnými bakteriemi ve střevech.

Ovoce a zelenina

Růžičková kapusta, zelí, květák a mrkev obsahují škrob, který způsobuje plynatost. Meruňky a švestky jsou zase bohaté na přírodní cukry, jež zhoršují plynatost a způsobují nadýmání.

Mléčné výrobky

Jsou plné laktózy a mléčného cukru, které způsobují střevní nepohodlí, zvláště, je-li vaše tělo na laktózu citlivé.

Sladidla s obsahem fruktózy

Spousta lidí má problémy s trávením fruktózy a sorbitolu, které jsou příčinou nadýmání. Měli byste proto omezit jejich příjem.

Celozrnné potraviny

Sice poskytují mnoho výhod, ale někdy mohou způsobit nadýmání, plynatost a zácpu. Zvyšujte příjem vlákniny postupně a dejte svému tělu dostatek času na přizpůsobení. Pijte hodně vody, aby se zabránilo vstřebávání vlákniny v trávicím traktu.

Esenciální oleje proti nadýmání

  • Heřmánkový olej – snižuje střevní zánět a zmírňuje bolest způsobenou křečemi, pomůže vám od průjmu, pálení žáhy, nevolnosti a zvracení
  • Kmínový olej – odstraňuje příznaky syndromu dráždivého traktu, jako je zácpa, průjem a nadýmání, nedoporučuje se v těhotenství
  • Zázvorový olej – má schopnost zmírnit nevolnost, ztrátu chuti k jídlu a bolest
  • Mátový olej – nejlepší pro uvolnění plynatosti a nadýmání

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com