Spíte na levém nebo na pravém boku? Řekneme vám, co je tělo lepší

Doba spánku je zásadní pro duševní a fyzickou pohodu, ovšem ukázalo se, že i poloha, ve které spíte, je důležitým faktorem pro získání optimálního zdraví. Konkrétně spaní na levé straně může být pro spoustu lidí lepší variantou, protože je dobré pro trávení, záda a dokonce i srdce v důsledku umístění různých orgánů. Z jakých dalších důvodů je spánek na levém boku přínosný?

Pomoc při trávení

Tenké střevo přenáší odpad do tlustého střeva přes ventil, který se nachází v pravé části břicha. Dysfunkce tohoto ventilu během spánku na pravém boku může způsobit střevní poruchy.

Snižuje pálení žáhy

Účinky jsou poměrně okamžité. Ležte deset minut na levé straně a pálení žáhy po jídle zmizí.

Zvyšuje funkci mozku

V tomto případě se jedná o spaní na boku obecně. Důležité je, abyste se vyvarovali polohám na břiše či zádech. Levá či pravá strana totiž pomáhá tělu vyčistit to, co se nazývá intersticiální tekutina z mozku. Tato očista může pomoci snížit riziko vzniku Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby a dalších neurologických onemocnění.

Přínosy pro těhotenství

Ležet na levé stravě v období těhotenství zlepšuje krevní oběh pro růst dítěte a zabrání játrům stlačovat dělohu.

Snižuje chrápání

Spaní na boku brání jazyku zapadnout do krku a částečně blokuje dýchací cesty. V jiných případech byste měli vyhledat lékaře.

Jaké poloze dáváte přednost vy? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com