Nerozumíte svému okolí a máte pocit, že všichni kolem vás mumlají? Zde jsou první příznaky ztráty sluchu

Ztráta sluchu je široký pojem, jehož příznaky závisí na jeho stupni nebo závažnosti. Jedná se celkem o běžnou věc, která přichází s věkem. Může se jednat o občasné potíže s porozuměním slov, ale také o neschopnost komunikovat s ostatními lidmi. Přesto, že se závažnost ztráty sluchu může lišit, samotné příznaky jsou zpravidla podobné. Kdy tedy můžete s jistotou říct, že přicházíte o sluch?

Zvýšená hlasitost různých zařízení

Pokud opakovaně zesilujete rádio nebo na dálkovém ovládání držíte prst na symbolu + u hlasitosti, může to mít více společného s vaším sluchem, než se samotným zařízením.

Potíže s porozuměním ostatním lidem

Namáháte se, abyste rozuměli ostatním lidem, zejména v hlučném prostředí.

Pocit, že ostatní mumlají

Je více než pravděpodobné, že ne každý ve vašem okolí mluví tiše. Pokud se vám zdá, že všichni kolem vás neustále mumlají, bylo by dobré nechat si vyšetřit svůj sluch.

Potřebujete, aby vám lidé zopakovali, co řekli

Neustále opakujete „co?“ Opět to může být chyba ve vašem sluchu, ne v řeči ostatních.

Vyvarování se společnosti

Pokuste se zjistit, proč se straníte ostatních lidí nebo větších společenských akcí. Pokud máte pocit, že jste po takových událostech vyčerpaní z příliš mnoho mluvení, vaše tělo zřejmě pracuje přesčas, kdy se snaží slyšet a zpracovávat to, co říkají všichni kolem vás.

Tinnitus (pískání v uších)

Tinnitus označuje stav, který působí jako zvonění nebo pískání v uších. Tento problém je celkem častý, postihuje asi 1 z 5 lidí. Nejedná se o samostatný stav, ale o příznak poškození sluchu, poruchy oběhového systému nebo ztráty sluchu.

Neschopnost slyšet vysoké zvuky

Nejběžnějším příznakem je senzorineurální ztráta sluchu, jež má za následek sníženou schopnost slyšet vysoké zvuky. Zpravidla se jedná o hlasy žen a malých dětí a určité souhlásky.

Znalost těchto brzkých příznaků vám pomůže zachytit ztrátu sluchu už od jeho počátku. Poučte i své přátele a rodinu prostřednictvím sdílení tohoto článku.

Zdroj: womenworking.com