Vynechte následující potraviny z vašeho jídelníčku a zameťte tak konečně s chronickou bolestí

Chronická bolest postihuje spoustu lidí a fibromyalgie je jednou z nejčastějších forem, mezi jejíž příznaky patří především bolest svalů, únava, deprese a poruchy spánky. Nejnovější studie naznačují, že spouštěče, které by mohly souviset s těmito příznaky, jsou některé potraviny, jež obsahují chemikálie zvyšující citlivost na tuto bolest.

Snižte příjem cukru a umělých sladidel

Vysoká hladina inzulínu ovlivňuje tento stav a tím zhoršuje bolest a zánět. Pokuste se alespoň snížit příjem cukru a potravin, které skrytý cukr obsahují. Zaměřte se spíše na konzumaci čerstvého ovoce. Stejně tak umělá sladidla obsahují sloučeniny, které mění citlivost na bolest a dokonce vyvolávají syndrom dráždivého tračníku.

Vynechte kofein

Chronická bolest a fibromyalgie jsou často spojovány s nedostatkem spánku a únavou. Lidé, konzumující příliš mnoho kávy, mohou mít problémy s usínáním, což může ovlivnit kvalitu spánku.

Vyvarujte se lepku a kvasinek

Jsou obsaženy v pečivu a těstě. Pravidelná konzumace těchto surovin podporuje růst kvasinek a plísní, které způsobují bolest.

Odstraňte mléčné výrobky z vaší stravy

Bílkoviny zhoršují artritidu a fibromyalgii a mléko a mléčné výrobky jsou plné bílkovin. Dráždí tkáň kolem kloubů a tím zhoršují bolest.

Řekněte NE sacharidům

Sacharidy, stejně jako cukr, zvyšují hladinu inzulínu a zhoršují jakékoli chronické stavy. Vždy si vybírejte potraviny s nízkým obsahem cukru a sacharidů a zaměřte se na rostlinná jídla.

Které potraviny jíte nejčastěji? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com