Nesnášíte kočky? Dle psychologů jste nevyrovnaná osoba se sklony ke kriminalitě

Podle tvrzení psychologů náš vztah ke kočkám dokáže určit stav našeho duševního zdraví. Někteří lidé je milují, jiní nemohou jejich přítomnost ani vystát, přestože se k nim přiblíží nádherná, přítulná šelmička. Dle odborníků může tento typ chování značit problémy s osobností a nedostatkem duchovní rovnováhy.

Buď je zbožňujete, nebo nenávidíte

U vztahu ke kočkám neexistuje žádná zlatá střední cesta – buď je zbožňujete, nebo nenávidíte. Ale řada výzkumů ukázala, že kočky mají dobrý vliv na zdraví člověka. Pouze jejich přítomnost je schopna zmírnit bolesti hlavy, snížit krevní tlak, nespavost a mnoho dalších nemocí, které jsou důsledkem nerovnováhy naší aury. 

Kočka zajistí rodinnou pohodu a klid

Zároveň byla zjištěna další zajímavost, a sice lidé, kteří vlastní kočky jako domácí mazlíčky, jsou úspěšnější ve vytváření sociálních vztahů, než lidé bez koček. V domě, kde žijí tyto šelmy, je mnohem vyrovnanější atmosféra a rodinná pohoda.

Bez koček můžete sklouznout k alkoholu

Psychologové tvrdí, že 90% lidí, kteří nemají rádi kočky, mají sklony k závislosti na alkoholu a dokonce se alespoň jednou za život dopustili trestné činnosti, jako je například krádež.

Výsledkem tedy je, že kočka je schopna změnit náš přístup k lidem i světu. Její přítomnost z nás činí mnohem pohodovější, klidnější a veselejší lidi.