Netradiční zahradní dekorace. Ozdobte si zahradu slepicemi, muchomůrkami nebo žárovkami

Máte-li dům se zahradou, jistě se snažíte si ji velebit, aby vypadala příjemně a útulně. Proto většina z nás dbá nejen na pěstování okrasných květin, ale také na výběr zahradních dekorací. Pokud nechcete, aby se vám všude kolem povalovali trpaslíci z tržnice, nechte se inspirovat následujícími tipy na výrobu zahradní výzdoby. Je to překvapivě jednoduché.

Zahradní slepice

Budete potřebovat prezervativ, cement, provázek a akrylovou barvu. Kondom rozbalte a vložte do něj několik lžic mokrého cementu. Na obou koncích uvažte uzel pomocí provázku. Druhý konec provázku připevněte k něčemu stabilnímu a kondom natáhněte. Nechte ho ztvrdnout tak, aby připomínal tělo kuřete nebo slepice. Po zaschnutí odstraňte provázek i prezervativ. Ze zbytku cementu vyrobte hlavu, hřebínek, oči, zobák a nohy. Jakmile ztvrdne, vymalujte sošku akrylovou barvou, aby připomínala slepici.

Obří muchomůrky

Obstarejte si kovové mísy, červenou a bílou barvu ve spreji, šablonu, silnou větev ze stromu, šroubovák a akušroubovák. Vyvrtejte otvor do spodní části kovové mísy, nastříkejte ji červenou barvou a pomocí šablony a bílé barvy vytvořte na červeném podkladu skvrny, stejné jako má muchomůrka. Umístěte misku na silnou větev a pomocí šroubu a akušroubováku připevněte.

Květinové žárovky

Připravte si drátěné pletivo, fialovou a zelenou barvu ve spreji, malou plastovou kouli, provázek, pásku, bambusovou hůl, nůžky, drát a kleště. Pletivo nastříkejte fialovou barvou. Omotejte kus provázku kolem malé plastové koule a připevněte pomocí pásky. Umístěte ji do středu drátěného pletiva a ujistěte se, že délka provázku je dostatečně dlouhá, aby přesahovala spodní okraj pletiva. Omotávejte pletivo kolem koule v různých směrech. Odřízněte zbytek drátku a zajistěte k jednomu konci pomocí pásky. Fialovou drátěnou síťovinu nyní připevněte k bambusové tyči, kterou následně nastříkejte zelenou barvou.

Obrázky: Cleverly.me