Netradiční zalévání rostlin, které váš parapet promění v nádhernou kvetoucí zahradu

Pokojové rostliny budou krásné a zdravé pouze se správnou péčí a vhodnými podmínkami pro život. Aby se na nich neobjevovaly suché hnědé skvrny a okraje listů neodpadávaly, je třeba hlídat vlhkost a teplotu v místnosti, které hrají důležitou roli. To ale není vše, pokud se chcete těšit ze svěžích, atraktivních pokojových rostlin, jež potěší nejen vaše oko, ale i pohled návštěv. Zkuste následující tipy a váš parapet se změní v nádhernou kvetoucí zahradu.

Cukr krystal

Nejjednodušší přírodní hnojivo pro květiny. Jakmile se krystalový cukr rozpustí, je rozložený na fruktózu a glukózu, jimiž jsou napájeny všechny procesy zajišťující životně důležitou aktivitu rostlin. Pro nejlepší zálivku zřeďte 1 polévkovou lžíci v půl litru vody. Nalijte do rostliny a poté ještě zalijte čistou vodou.

Ricinový olej

Ricinový olej je skvělým krmením pro pokojové rostliny. Do 1 litru vody vmíchejte 1 čajovou lžičku ricinového oleje. Díky tomu květiny rychleji porostou, neonemocní a krásně rozkvetou.

Popel ze dřeva

Jako prevenci před chorobami rostlin odborníci doporučují přidat ke zavlažování popel ze dřeva. Do kbelíku vody přidejte 100 – 150 gramů popela a používejte 1x za měsíc.

Slupky z citrusů nebo granátového jablka

Naplňte slupky vodou a nechte působit 24 hodin. Poté květiny začněte zalévat.

Aspirin

Ve vodě rozpusťte tabletku aspirinu a zalévejte květiny roztokem 1x za 2 měsíce. Zvýšíte tak odolnost květin vůči různým chorobám.

Šťáva z aloe vera

Jedná se o ideální stimulant výživy rostlin, jenž urychluje růst květů. K přípravě roztoku použijte 1 čajovou lžičku šťávy z aloe vera a 1,5 litru čisté vody pokojové teploty.

Mléko

Můžete s ním zalévat květiny i potírat listy. V 1 litru vody zřeďte 1 čajovou lžičku mléka. Směsí potírejte listy maximálně 1x za týden. Měly by získat zdravý lesk a svěží vzhled.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Pokud ano, nezapomeňte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun