Neuvěřitelný příběh muže, který adoptoval pět postižených dětí. Přečtěte si, jak bravurně a s láskou zvládá jejich výchovu

Být svobodný rodič není nejjednodušší a ještě obtížnější to může být, potřebuje-li dítě zvláštní péči. Na ničem z toho ovšem nezáleželo Benu Carpenterovi, který je svobodným otcem ne jednoho dítěte, ale hned pěti dětí s postižením. 34letý muž z West Yorkshiru je šťastný, laskavý a milující otec Jacka, Ruby, Lily, Josepha a Noaha. Benovi bylo pouhých 21 let, když požádal o adopci a stal se tak nejmladším homosexuálním otcem v zemi.

Jackovi je nyní 11 let a trpí autismem a kompulzivně obsedantní poruchou. Benova rodina se nadále rozrostla o dceru Ruby, kterou si osvojil, když ji bylo 7 let. Ruby má Pierre Robinův syndrom, skoliózu, omezenou pohyblivost paží kvůli chybějícím kostem a je slepá. Její nevlastní sestra Lily ve věku šesti let je zase hluchá. Později se Ben stal otcem tříletého Josepha, jenž trpí Downovým syndromem a má vývod z tlustého střeva. Nakonec si osvojil 15měsíčního Noaha, který má vzácný syndrom a těžkou vrozenou vadu postihující jeho ruce a nohy. Ovšem nic z toho nebyl pro Bena problém. „Viděl jsem, že trpí hlubokým postižením a okamžitě jsem se zamiloval,“ říká Ben. Takové množství péče a pozornosti, které každé z dětí vyžaduje, by mohlo být pro některé příliš, ovšem Ben vidí, jak každé dítě rozkvétá a něco takového stojí za to.

Miluji to. Miluji každou chvíli toho, co dělám. Jsou to úžasné děti, které nikdy nedovolí, aby je jejich postižení drželo zkrátka,“ dodává Ben, který již předtím pracoval s dospělými i dětmi s postižením a moc dobře věděl, že pro takové děti je těžké najít domov. Ačkoli Ben miluje trávit čas se svými dětmi, někdy vychovávat pět dětí, ať už s postižením nebo ne, může být velmi složité, proto rád přijme pomoc od své 65leté maminky Rity, s níž žije společně s kamarádkou Jeanette a kmotrou dětí Michelle.

„Miluji být otcem. I ty nejjednodušší věci stojí za to, jako když si vaše děti hrají na zahradě a smějí se na vás,“ vypráví Ben a vyzývá ostatní, aby se nebáli adopce dětí se zvláštními potřebami. Ben je skutečně úžasný člověk a hrnek s nápisem „Nejlepší táta na světě“ by si rozhodně zasloužil.

Co říkáte na dnešní příběh? Byli byste také schopni zvládnout to, co Ben? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: ladbible.com