Problémy s dochvilností mohou pramenit z vašeho podvědomí. Zjistěte, kde je problém vašich pozdních příchodů

Dochvilnost a přesnost je dnes velmi důležitou ctností a ačkoli si všichni uvědomujeme, jak je nezdvořilé nechat naše přátele, kolegy nebo dokonce i cizí lidi čekat, většiny lidí se tento nepříjemný zvyk stále drží. My ale už víme, jak se naučit dochvilnosti a přesnosti a rádi se o tento postup s vámi podělíme.

Samozřejmě, někdy se může stát, že zasáhne vyšší síla a všechny dokonale vypočítané plány se mohou rozpadnout jako domeček z karet. Je nemožné počítat se vším, takže mimořádné zpoždění nelze považovat za extrémní problém. Pokud se ovšem situace s pozdním příchodem neustále opakuje, pak máte problémy s disciplínou, a to možná nejen s ní.

Psychologové tvrdí, že pravidelné pozdní příchody znamenají skrytou agresi vůči lidem, s nimiž se máme setkat. Například pokud chodíte pozdě do práce, může to znamenat nechuť ze setkání s kolegy a nadřízenými. Lidé, kteří na vás čekají, s něčím počítají a jsou často naštvaní. Dokonce ani důvody jako „bylo spousta práce, onemocnělo mi díte, dopravní zácpy“ nezachrání jejich rozhořčení. Koneckonců, tyto výmluvy jsou nejčastější, kterými se lidé chtějí ospravedlnit a zbavit odpovědnosti. Svět nestojí v cestě k vaší dochvilnosti, to vy sami. A abyste se takového zlozvyku zbavili, nemusíte obviňovat všechno a všechny, ale pochopit své pocity, které jsou příčinou:

  • Setkání vás děsí.
  • Podvědomě očekáváte potíže, proto oddalujete příchod na místo.
  • Jste povinni se zúčastnit akce, na kterou se vám nechce.
  • Nestaráte se o to, co si druzí myslí.
  • Myslíte si, že čím déle přijdete na událost, na kterou se vám nechce, tím méně času tam budete moci strávit.
  • Setkání se vám zdá zbytečné, takže nemáte důvod čekat.

Když zanalyzujete své chování, rychle pochopíte důvody vlastního zpoždění. Samozřejmě je nemožné, aby všechno bylo pod vaší kontrolou, ale pokud je pro vás nedochvilnost normální, pak už se nejedná o zásah vyšší moci, ale o váš způsob interakce s lidmi. Pokud budete i přesto stále chodit pozdě, pak je třeba hledat někde jinde. Možná je to otázka vašeho charakteru nebo problém prokrastinace.

Potrpíte si na přesnost nebo patříte mezi ty, kteří chodí neustále pozdě? Sdílejte článek se svými přáteli a zjistěte, jak jsou na tom oni.

Zdroj: takprosto.cc