Proč ženy trpí vetší zimou než muži? Tyto fakta o lidském těle to vysvětlují

Pokud jste žena a je vám neustále chladno, je to naprosto normální. Pokud jste muž a máte ženu, které je neustále chladno, ihned ji zahřejte. Uvařte ji kakao a zabalte do deky. Výzkumy totiž tvrdí, že ve skutečnosti ženy cítí změny teploty mnohem silněji než muži. A to z mnoha zřejmých důvodů.

Ženské tělo obsahuje více tuku

V průměru jsou ženy menší než muži, mají méně svalů a více tuku. Ovšem svaly vytváří teplo. Proto se ženy neustále podrobují všemožným dietám. Je to nespravedlivé, ale bohužel se s tím nedá nic dělat.

„Mrznou mi ruce a nohy“

To je věc, kterou vždy můžeme slyšet od žen, kterým je pořád zima. Což není žádné překvapení – ženské končetiny jsou chladnější než mužské asi o 3 stupně minimálně. To bylo prokázáno již v roce 1998 a od té doby se toho příliš nezměnilo. Částečně je tomu tak kvůli vnitřním orgánům, které je třeba zahřát, za což pak ruce a nohy platí daň.

Ruce a nohy jsou chladnější oproti celkové teplotě

Studie ukázala, že průměrná teplota ženského těla je o 0,03 stupně vyšší než u mužů. Číslo se zdá celkem bezvýznamné, ale dokonce i kvůli takovému rozdílu ženy více vnímají pohyb chladného vzduchu.

Další „zradou“ je metabolismus

Muži mají o 23% rychlejší metabolismus než ženy. Metabolismus ovlivňuje proměnu jídla na energii, a proto je pro muže snazší si nejen udržet váhu pod kontrolou, ale i rychleji se zahřát.

Ovšem i tak není třeba být mrzutými. Skutečnost, že je ženám často zima, je chytrým plánem přírody, aby se mohly zahřát lahodným čajem se skořicí, zabalit se do měkké vlněné deky, nosit příjemné teplé oblečení a především se držet blízko lidí, které milují!

Jak se vám dnešní článek líbil? Jak vnímáte tento fakt, že je ženám stále více chladno než mužům? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: adme.ru