Fenka zlatého retrívra trpěla hlubokou úzkostí, až se na to jednoho dne nemohla její milující majitelka dívat a vymyslela toto úžasné řešení

Lékem na úzkost a negativitu budou vždy roztomilá štěňátka, tak to mají téměř všichni lidé. Ale ukázalo se, že tomu tak není pouze u nás, ale i u psů. Minnie, fenka zlatého retrívra, trpěla úzkostí, dokud na Vánoce nedostala malý dáreček v podobě štěněte jménem Parker.

Opravdu trpěla úzkostí a strachem, tak nás napadlo, že kdyby dostala nového kamaráda, pomohlo by jí to vyjít ze své ulity. Jakmile zahlédla Parkera, bylo to jako láska na první pohled. Minnie vždy milovala jiné psy a měla spoustu přátel. Teď má opět někoho, s kým může vyrůstat a kdo jí pomůže být statečnou,“ říká Nicolette, majitelka Minnie.

Fotografie ukazují, jak Minnie očichává a běhá kolem papírové krabice předtím, než vykoukne Parkerova malá hlavička. Zpočátku se Minnie zdála být nejistá, ale poté běží k němu a začne jej očichávat. Jakmile vyhodnotila situaci jako bezpečnou, začala vrtět ocasem a vychutnávat si společnost svého nového kamaráda.

Úzkost je u psů velmi běžná a často se projevuje močením, pohyby střev, ničením a nadměrnou hlasitostí. Separační úzkost je nejčastější úzkostí u doprovodných psů, což znamená, že pokud jsou psi osamělí, trpí strachem a nadměrnou úzkostí.

Jak se vám dnešní příběh se šťastným koncem líbil? Má váš pejsek také čtyřnohého kamaráda, s kterým by mohl sdílet své radosti? Dejte nám vědět do komentářů.

zdroj: www.unilad.co.uk