Nevzdávejte boj s pomerančovou kůží. Zacvičte si a vyhlaďte celulitidu na svých stehnech a hýždích

Celulitida se často popisuje jako „pomerančová kůže“ s nevzhlednými, tmavými dolíčky na stehnech a hýždích, případně v oblasti horní části těla. I když se jedná o zcela běžný jev, dokáže nám ženám výrazně ubrat na sebevědomí. Přesto, že neexistují žádné kouzelné cviky, které by dokázaly rozehnat celulitidu, jsou k dispozici účinná cvičení na dolní část těla, která mohou svaly zpevnit a tím zjemnit nebo vyhladit pomerančovou kůži.

Dřepy se zvedáním lýtek

Postavte se a nohy dejte od sebe na šířku boků. Udělejte dřep, klesejte dolů, dokud nebudou vaše stehna rovnoběžně s podlahou. Vraťte se do výchozí polohy a odlepte paty od země, dokud nebudete stát pouze na špičkách s napnutými lýtky. Pomalu se vraťte zpět a opakujte 15x.

Klepání prsty u nohou o zem

Lehněte si na zem s rukama v bok a oběma koleny zvednutými pod úhlem 90 stupňů. Vaše stehna by tentokrát měla být kolmá k podlaze. Pomalu klepněte prsty na levé noze o zem a poté prsty na pravé noze. Jednu minutu takto střídejte. Jakmile ucítíte bolest v dolní části zad, přestaňte nebo spusťte obě nohy na podlahu a odpočiňte si.

Kroky

Pořiďte si step nebo si najděte vhodnou lavičku či schody, na kterých můžete cvičit. Postavte se na vyvýšenou cvičební pomůcku a chodidlo pravé nohy opřete o zem. Opět zvedněte na schod nebo lavičku, pouze klepněte prsty o povrch a opět snižte za sebe a opřete o zem. Takto zvedejte jednu nohu celou minutu a poté vystřídejte.

Kroužení nohama

Tento cvik vyžaduje určitou rovnováhu, takže pokud víte, že s ní máte problémy, můžete se přidržovat třeba židle nebo stěny. Postavte se s rukama v bok, uvolněte ramena a zpevněte střed těla. Zvedněte pravou nohu do výšky kolene a začněte kreslit ve vzduchu kruhy. Udělejte asi 10 – 12 krouživých pohybů a poté opakujte s druhou nohou.

Mušle

Lehněte si na levý bok, podepřete hlavu a položte pravou ruku na své tělo. Pokrčte obě kolena tak, aby chodidla byla za vašimi zády. Zvedněte levé koleno a otevřete jej, držte a poté pomalu vraťte zpět a nohy zavřete. Proveďte 3 série po 10 opakováních na každou stranu.

Jak se vám dnešní cviky líbily? Znáte některé z nich? Neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com