Noční hodina, kdy se pravidelně probouzíme, určuje, s jakými zdravotními problémy se potýkáme

Někdy prožíváme noci, kdy se samovolně probouzíme hned několikrát, aniž bychom znali důvod, jindy spíme jako miminka celou noc. Podle odborníků může hodina, kdy se pravidelně probouzíme, naznačovat, se kterými zdravotními problémy se můžeme potýkat, aniž bychom to vůbec tušili. Na základě toho můžeme pozorovat funkci celého našeho organismu.

Mezi 21:00 – 23:00

V tomto časovém rozhraní jsou krevní cévy nejaktivnější. Pokud jste v tuto chvíli nuceni abyste se probudili, je možné, že máte problémy se štítnou žlázou nebo imunitním systémem. Může vás také přepadat stres nebo určitá nespokojenost. Víme, že tato hodina je relativně nezvyklá k probouzení, protože spíše v tento čas chodíme teprve spát, ale pokud jste zvyklí ulehat do postele skutečně brzy a v tyto hodiny se budíte, je možné, že trpíte zmíněnými problémy.

Mezi 23:00 – 1:00

Toto je čas pro žlučník. V tomto případě tělo zpracovává tuky spotřebované během dne. Pokud trpíte v této době nespavostí, znamená to, že konzumujete příliš mastných potravin. Dejte přednost zdravým tukům.

Mezi 1:00 – 3:00

Časové pásmo aktivity jater. Pokud jste v tento čas vzhůru, je to proto, že jsou vaše játra příliš namáhána a nemohou si odpočinout. Doporučuje se snížit konzumaci alkoholu a více se zaměřit na dietnější jídelníček.

Mezi 3:00 a 5:00

V tuto dobu si plíce uchovávají kyslík, aby jej mohly rozeslat do celého těla. Probuzení v tento čas znamená, že naše emoční centrum je přemáháno, stres a deprese nás mohou sužovat.

Mezi 5:00 – 7:00

Tlusté střevo začíná být aktivním, což není nic zvláštního, protože se jedná o dobu, kdy začínáme pociťovat potřebu dojít si na toaletu. Probouzení v tento čas také může naznačovat, že jsme stále naštvaní, máme pocit, že v našem životě neděláme žádné pokroky.

Obrázky: Freepik