Nové a udržitelné hnutí krásy. V péči o pleť preferujte minimalismus

Kosmetický trh je v současnosti zaplaven nejrůznějšími séry, esencemi a pleťovými vodami, jež dokážou přimět ke koupi i ty nejvíce šetřivé z nás. Kromě toho, že vám všechny tyto přípravky zaneřádí poličku, vypálí vám také díru do peněženky. Zkuste to jinak. Je čas přejít k minimalismu, k novému a udržitelnému hnutí krásy.

Čtěte štítky

Nesledujte slepě trendy na Instagramu a nenechte se ovlivnit reklamami. Před nákupem produktu si pozorně přečtěte etikety, abyste věděli, zdali to, co držíte v ruce, vaše pleť skutečně potřebuje. Než si na tvář nanesete chemikálie, zeptejte se svého dermatologa, co je pro vás to pravé.

Méně je více

Nepotřebujete 10 různých čisticích prostředků ani řadu hydratačních přípravků. Podívejte se, co funguje pro váš typ pleti a držte se toho. Pokud máte suchou pokožku, rozhodněte se pro čisticí prostředky bez mýdla, pro mastnou pleť jsou nejlepší gelové čisticí prostředky. Používání příliš mnoha výrobků může někdy narušit bariéru vaší pokožky, což může vést k citlivosti a vysušení. Pokud je vaše kůže velmi suchá a podrážděná, použijte jemný hydratační krém, který je bohatý na vitamín E a vaši pokožku zklidní a ochrání.

Obličejová jóga a masáž

Naneste svůj oblíbený obličejový olej a masírujte jemnými krouživými pohyby směrem nahoru. Můžete také použít nástroje jako je kámen quasha nebo roller. Masáž obličeje zlepšuje celkový vzhled pokožky, redukuje otoky a akné prostřednictvím vyplavování toxinů. Obličejová jóga 5-10 minut denně je další metodou, jak udržet pleť zdravou, oddálit známky stárnutí a uvolnit svalové napětí, jež vede k výskytu vrásek a jemným linkám.

Zkontrolujte si svou kosmetickou skříňku

Chcete-li udělat změnu ve své rutině v péči o pleť, nemusíte nyní vyhazovat všechny přípravky, co máte ve skříňce a začít znovu. Poznamenejte si, kolik produktů používáte, a ostatní vyřaďte jeden po druhém, abyste dosáhli minimalistické, ale účinné rutiny péče o svou tvář.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womanandhome.com