Rozpadající se stodola ze 17. století s novou tváří. Nepoznáte, že se jedná o tutéž budovu

Zhruba 400 let stará rozpadající se stodola s rozlohou 250 m2 dostala svou druhou šanci k životu. Její rekonstrukce z ní udělal zcela jinou budovu c Můžeme vás však ubezpečit, že se jedná o tutéž stodolu, akorát s novou tváří.

Bydlení ve stodole nemusí být vůbec špatné

Bydlet ve stodole není žádná sláva. Když se ale pustí do práce šikovní architekti, může se rázem proměnit v luxusní bydlení. Dům, který je velmi prostorný a světlý, se nachází v Anglii. Kolosální projekt zastřešil vývojář Mark Parmenter. Předělal 400 let starou, zchátralou stodolu a nyní ji prodává za více než 1 milión liber, v přepočtu asi za 29 miliónů korun. Tomu říkáme tedy proměna.

Nedejte na první dojem

Zvenčí budova vypadá jako rozpadající se a zchátralá stodola, ale uvnitř vás však čeká milé překvapení. Trámy a základy se zachovaly ve výborném stavu. Základem rekonstrukce se stal dřevěný skelet, kde byly cihly nahrazeny dřevem. Dům má rozlohu 250 m2, 2 obytné pokoje, 3 koupelny, 4 ložnice a 2 garáže. Dřevěné trámy tvoří výrazný dekorativní prvek. Dům je zasazen do krajiny Greywell, plné krásné přírody, navíc jen hodinu jízdy autem od Londýna.

Dva roky rekonstrukce

Během dvouleté rekonstrukce ve vesnici Greywell, poblíž Basingstoke, Hants, bylo nutné strhnout zdi budovy a znovu je postavit kolem původního dřevěného skeletu. Cihlové zdi byly nahrazeny dřevěnými. Když se podíváte na fotografie před a po, změna, která trvala pouhé 2 roky, je doslova neuvěřitelná. Původní budova byla postavena v 17. století, v 21. století vypadá takto.

Úvodní obrázek: Strutt&Parker, Zdroj: Thesun.co.uk