Dřív sloužila k přepravě chemikálií a její osud byl málem zpečetěn. Nová majitelka zchátralou loď během pouhých 2 let přestavěla do útulného bydlení s prvky orientu

Angličanka pojmula život na lodi po svém. Nekoupila si předražený hausbót ani nezvolila luxusní plavbu kolem světa. Místo toho investovala do ošuntělé loďky, jejíž osud by každý předpokládal někde v opuštěném doku. Nová majitelka však vnitřek lodi během pouhých 2 let změnila k nepoznání. Zavedla sem topení, elektřinu a teplou vodu, ale to není vše.

Loď sloužila k přepravě chemikálií

Její loď kotví na řece Medway v Cuxtonu v Kentu. Původně sloužila k přepravě chemikálií a barev do jedné z největších britských manufaktur, Imperial Chemical Industries. V roce 1960 byla loď odstavena a měla velké štěstí, že nebyla zničena jako její 2 sesterské lodě. Parní pohon byl nahrazen dieselový motorem a stále tak mohla brázdit moře, pokud by prošla rozsáhlou rekonstrukcí a její poškozené dřevěné části byly opraveny nebo vyměněny.

Z ošuntělé lodi stálé bydlení

Majitelka Leven Brown ale po životě námořníka netoužila. Využila obě patra lodi ke stálému bydlení. Uvnitř je otevřený prostor, který slouží jako kuchyň, jídelna a obývací pokoj. Kromě toho má loď druhý obývací pokoj a knihovnu, 2 koupelny, 2 ložnice a pracovnu vedle strojovny. Nezapomnělo se ani na malou komnatu vedle kapitánského můstku.

Prvky Orientu

Místy si připadáte jako v Maroku, kvůli kobercům, barevným dlaždicím nebo dřevěným zrcadlům. Pak dojdete do knihovny, která vypadá jako dětský pokoj mladého Američana. V ložnici je opět cítit francouzský šarm smíchaný s námořnickým stylem. Tím vším se na řetízcích proplétají stovky malých světýlek, které hostitelka miluje, protože vytvářejí útulnou atmosféru. Toaleta připomíná styl art deco, otevřená skříň zase pokoj módní blogerky. Všechno dohromady pak dělá z vnitřku lodi prostor, na který hned tak nezapomenete.

Úvodní obrázek: S vědomím Leven Brown, Zdroj: Thesun.co.uk