Nové oblečení vždy vyperte. V opačném případě riskujete zdravotní problémy

Praní nových kusů oblečení se zpravidla zdá naprosto zbytečné. Koneckonců, vždyť jsou zcela nové a vypadají čistě. Ale za čerstvě zakoupeným oblečením se toho děje mnohem víc, než si většina z nás uvědomuje.

Proč se doporučuje nové oblečení před nošením vyprat?

Spousta oblečení je vyráběno v zemích, kde je používán formaldehyd a jiné chemikálie, aby se zabránilo škodám způsobeným hmyzem a plísněmi, když cestuje do vzdálených zemích. Tyto úpravy a bakterie přenesené na oblečení od jiných lidí během zkoušení v kabinkách mohou být zvláště škodlivé pro kohokoli s oslabeným imunitním systémem nebo pro malé děti. Nové oblečení může zvláště dráždit lidi s ekzémem, včetně atopické dermatitidy, kteří mohou skončit s velmi silnou kožní reakcí.

Bakterie dokáží na oblečení přežívat delší dobu

Chemické látky nejsou jediným problémem. Bakterie jsou schopny přežívat na oděvu delší dobu, tudíž při nošení nepraného oblečení mohou vstoupit do vašeho těla. Zároveň mohou být příčinou vzniku kožní infekce, pokud máte na těle nějaká škrábnutí nebo oděrky. 

Nové oblečení perte standardním způsobem. Nespokojte se pouze s rychlým programem. Použijte vysoce účinný prací prostředek s dostatečným množstvím enzymů, abyste si byli jisti, že teď už je pro vás nové oblečení skutečně nové.

Obrázky: Freepik