Nový trik zlodějů aut, jak si vytipovat vozidlo ke krádeži. Snadno odvedou vaši pozornost

Prohlížíte si své auto poté, co se k němu vracíte na parkovišti u supermarketu nebo po vyřízení některých pochůzek ve městě? Zřejmě ne. Málokdo to dělá. Ale snažte si tento zvyk osvojit. Má to jeden jednoduchý důvod. Pokud si všimnete plastové láhve s vodou zaklíněné do jednoho z podběhů, mohli byste se nacházet v nebezpečí.

Proč je plastová láhev v podběhu auta nebezpečná?

Internetem už nějakou dobu kolují zvěsti o triku, který používají někteří zloději aut po celém světě. Trik je poměrně jednoduchý a je nastaven tak, že zloděj umístí prázdnou láhev s vodou na jednu z pneumatik na straně spolujezdce. Při vstupu na straně řidiče si láhve s vodou nevšimnete.

Jakmile se rozjedete, uslyšíte neočekávané křupání z druhé strany způsobené lahví s vodou. Zastavíte auto a vystoupíte, abyste zkontrolovali, odkud hluk přichází. Během krátké chvíle se zloděj dostane do vašeho auta, jenž je pravděpodobně stále nastartované, a odjede s ním.

Odvedení pozornosti

V zásadě je to způsob, jak mohou všichni případní zloději aut odvést vaši pozornost jiným směrem, aby měli lepší příležitost nasednout do nastartovaného auta a rychle odjet. Vše se může seběhnout tak rychle, že najednou stojíte na silnici bez auta a ani netušíte jak.

Co byste měli dělat, pokud si láhve všimnete?

I když se tento trik nezdá být zcela běžný, stále existuje možnost, že se může situace odehrát kdykoli a kdekoli na světě. Snažte si tedy osvojit zvyk, že při každém návratu k autu své vozidlo zkontrolujete. Pokud si láhve všimnete, zavolejte policii a informujte ji.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Motorbiscuit.com