Objev v suterénu psychiatrické léčebny všechny vyděsil. Kvůli hrozícímu nebezpečí byl pozastaven lékařský provoz a zasáhovat odborníci

Během rekonstrukce došlo v suterénu psychiatrické léčebny v Jarosławi k šokujícímu objevu. Jak se ukázalo, byla tam ukrytá nevybuchlá bomba z druhé světové války. Museli zasáhnout odborníci a celý lékařský provoz byl pozastaven. Nikdo netušil, co se v budově ukrývá.

Nikdo takový objev nečekal

Něco takového nikdo nečekal. Díky rychlému zásahu naštěstí nebyla nemocnice v ohrožení. Fotografie nevybuchlé bomby pořízené na místě nálezu byly zveřejněny na internetu. Ze snímku doslova mrzne krev v žilách. Uživatelé sociálních sítí nevěří svým očím stejně jako personál nemocnice.

Rekonstrukce odhalila nebezpečný nález

V budově specializované psychiatrické léčebny v Jarosławi byl ve sklepě nalezen granátomet z druhé světové války. Určitě by na něj dlouho nikdo nenarazil, nebýt renovačních prací na daném místě. Policejní pyrotechnik uvedl, že mají co do činění se zkorodovaným nábojem protitankového granátometu Panzerfaust Klein. „Tato nevybuchlá bomba se nacházela v kovové podlaze v suterénu zrekonstruované budovy,“ uvedla policie.

Provoz byl pozastaven

Místo bylo zajištěno a rekonstrukční práce a lékařské služby byly zároveň pozastaveny. Byli povoláni pyrotechnici a nevybuchlá bomba už díky akci specialistů nemocnici nadále neohrožuje. Je třeba zdůraznit, že nevybuchlá munice je vždy nebezpečná. Nemůžete se jí dotknout nebo se s ní pokusit pohnout. Pokud najdete nevybuchlou munici, měli byste okamžitě zavolat policii.

Úvodní obrázek: Ververidis Vasilis / Shutterstock, Zdroj: Dziennikpolski24.pl