Jak vyčistit koberec, aby vypadal jako nový a po kartáčování nezůstala jen vydřená stopa? Vše potřebné máte ve spíži

Ať už je interiér vašeho domova jakýkoli, existuje jeden prvek, díky kterému bude vždy vypadat tepleji a mnohem útulněji. Není to nic jiného než koberec. Jenže sice vypadá krásně, ale kolikrát nás od jeho koupě odradí údržba. Snadno se zašpiní, ale mnohem hůře čistí. Díky následujícím tipům si jej však můžete naprosto v klidu do domácnosti pořídit, protože domácí triky, jak koberec zbavit skvrn, jsou jednoduché, účinné a problém se špínou snadno vyřeší.

Sůl a soda

Postižené místo na koberci skvrnou je nutné očistit směsí z obyčejné soli a sody. Počkejte 20 minut a jen vysajte. Jedná se o vynikající nástroj v boji proti mastným skvrnám. Metoda je vhodná pro svou účinnost a bezpečnost.

Ocet

Zřeďte 20 ml stolního octa v 1 litru vody. Namočte do roztoku čistý hadřík a otřete jím koberec. Počkejte 20 minut a poté místo ošetřete suchým hadříkem. Poté opět vysajte. Koberci tak můžete dodat originální vzhled a vrátit zpět zářivé barvy. Bude vypadat, jako kdybyste si jej zrovna přinesli z obchodu.

Čajové lístky

Tmavé koberce je také potřeba vyčistit. Ale některé prostředky zanechávají na povrchu světlé skvrny. Proto se vyplatí použít čajové lístky. Uvařte si čaj, přeceďte ho a nasypte čajové lístky na špinavou plochu koberce. Počkejte, dokud zcela nevyschnou, a poté je vysajte.

Dále se doporučuje

Doporučujeme přestat používat tvrdé kartáče. Nejenže poškozují strukturu štětin koberce, ale místo toho, aby skvrny odstranily, rozmazávají je a část koberce nechají zanechají spíše vydřenou. Při každém kartáčování použijte kartáč s měkkými štětinami a kartáčujte pouze ve směru vlasu.

Úvodní obrázek: Shutterstock edit, Zdroj: Sovkusom.ru