Oblasti života, které jsou ovlivňovány krevními skupinami a většina lidí o nich nemá ani tušení

Znáte svoji krevní skupinu? Obvykle nad ní nepřemýšlíme, ale faktem je, že zásadním způsobem ovlivňuje náš život. Hraje roli ve všech aspektech lidského života, od stravování přes typ postavy až po výběr partnera. Když zjistíte, který typ krve se prohání vašimi cévami, můžete optimalizovat svůj život tak, aby byl v souladu s vaším typem osobnosti a bude se vám žít lépe. Prozradíme vám sedm důležitých oblastí, ve kterých krevní skupina určuje náš způsob života.

Nejen dárci krve by je měli znát

V České republice, potažmo v Evropě, je nejběžnější krevní skupinou A s pozitivním RH faktorem. Na druhém místě je skupina 0, která je zastoupena téměř ve stejném počtu jako A. Kolem dvaceti procent Čechů má v žilách krev skupiny B a jen kolem pěti procent skupinu AB. RH negativních jedinců je v Česku jen něco kolem 10 procent. Níže najdete oblasti života, do nichž se krevní skupiny promítají.

Stravování

Lidé s jednotlivými krevními skupinami mají různé potřeby. Pakliže se stravují jinak, než jejich typ vyžaduje, vede to k nejrůznějším zdravotním obtížím, a proto je dobré se o této oblasti alespoň rámcově informovat.

Lidé s krví A mají slabší imunitní systém a potřebují jíst hodně ovoce, zeleniny a potravin podporujících imunitu.

Krevní typ B často trpí na vyšší hladiny stresového hormonu kortizolu. Proto by měli konzumovat méně červeného masa a dbát na dodržování zásady zdravého a rozmanitého stravování.

Lidé se skupinou AB trpí nedostatečnou produkcí žaludečních kyselin, a proto potřebují často přijímat potraviny, jako je jablečný ocet nebo med, aby zvýšili hladinu žaludečních kyselin a zlepšili tak své trávení. Dobré je pro ně konzumovat také potraviny bohaté na zdravé tuky.

Plodnost

Ženy s krevní skupinou 0 bývají obecně méně plodné. Tento výsledek vznikl z analýzy provedené ve 30. letech minulého století. Vědci tehdy došli ke zjištění, že tyto ženy mají méně vajíček, které je obtížnější oplodnit.

Nálada

Krevní skupiny mají vliv i na to, jakým způsobem zvládáte stres. Typy s krevní skupinou B trpí na vyšší hladinu stresu, neboť jejich tělo vylučuje více stresového hormonu kortizolu. Jedinci s krví 0 jsou pak na tom nejhůře. Jsou totiž náchylní k prudkým výbuchům vzteku.

Postava

Kvůli krevní skupině A tělo špatně reaguje na některá jídla, jako je mléko, maso a mořské plody. Reakce po jejich konzumaci brání v odbourávání břišního tuku a často reaguje kyselým refluxem. Také je zde zvýšené riziko vzniku cukrovky, nadýmání a zažívacích obtíží.

Výběr partnera

Lidé se stejným RH faktorem si bývají obecně bližší a jejich partnerství funguje lépe. Možná je to i způsob, jakým příroda chrání děti, které se narodí smíšeným párům, kdy matka je RH negativní a otec RH pozitivní. Pokud je v těhotenství dítě RH pozitivní a matka RH negativní, je to problém, který se musí lékařsky řešit. Dříve tato situace velmi často končila jeho smrtí kvůli imunitní reakci na smísení krve dítěte a matky. Dnes už si s tím věda naštěstí ví rady a četným úmrtím způsobeným rozdílným RH faktorem matky a dítěte umí snadno zabránit.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Tudasfaja.com