Žehlení prádla bez žehličky? S těmito triky je to hračka

Žehlení bez žehličky? Jde to, a dokonce je to i rychlejší než samotné žehlení. Se správnými tipy se už nemusíte spoléhat na žehličku, prádlo může být rovné i samo o sobě. Jen je potřeba vědět, jak správně na to.

Správné věšení

Jaké oblečení zabere při žehlení nejvíce času? Správně, jsou to košile a halenky. Ale ani na ty nepotřebujete žehličku, abyste nechali zmizet záhyby z prádla. Za tímto účelem nastavte cyklus pračky na 800 otáček. Jakmile prádlo vyjmete, bude stále vlhké, což znamená, že je tvárné. Teď to nejdůležitější, musíte jej dobře vyvěsit. Sušte jej bez záhybů a důkladně vyklepejte, než jej natáhnete na věšák nebo ramínko.

Fén

Nastříkejte trochu vody na čisté oblečení, zavěste na ramínko a začněte vysoušet fénem nastaveným na nejnižší úroveň. Pomozte si druhou rukou a záhyby vyhlaďte.

Sušička na prádlo

Pokud máte doma sušičku na prádlo, je skvělou alternativou nejen k sušení oblečení, ale také k vyhlazení pokrčených košil, triček, halenek a podobně. Umístěte oblečení do sušičky s hrstkou kostek ledu a nastavte na nejvyšší teplotu. Tímto způsobem vytvoříte vodní páru, která vrásky na prádle vyžehlí.

Rychlovarná konvice

Rychlovarná konvice je skvělou náhradou za žehličku, protože ji lze přeměnit na malý napařovač. Jednoduše, jakmile voda začne vřít, nasměrujte otvor konvice na záhyby oděvu ve vzdálenosti asi 30 cm. Horká pára zajistí hladký povrch.

Horký vzduch

Spěcháte ráno do práce a košile, kterou jste si chtěli obléknout, je plná vrásek? Skočte si mezitím do horké sprchy a prádlo zavěste do koupelny. Horký a vlhký vzduch záhyby vyhladí a vy budete připraveni vyrazit.

Ocet

Místo žehličky si můžete vytvořit sprej proti záhybům. Smíchejte jeden díl octa se třemi díly teplé vody ve spreji. Nastříkejte na pokrčené oblečení ve vzdálenosti asi 30 cm. Jakmile prádlo uschne, všechny vrásky se vyhladí. Nemusíte se ani bát, že by vaše prádlo páchlo po octu. Teplá voda jeho odér eliminuje.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Gofeminin.de